ağu ağacı ne demek?

 1. Bk. zakkum

zakkum

 1. Zakkumgillerden, Akdeniz ülkelerinde yetişen, çiçekleri beyaz veya pembe renkli, kışın yapraklarını dökmeyen zehirli bir ağaççık, ağı ağacı, ağı çiçeği (Nerium oleander).
 2. Zakkumgiller (Apocynaceae) familyasından 6 m kadar boylanan, yaprak dökmeyen pembe veya kırmızı çiçekli, süs bitkisi olarak da yetiştirilen bitki. Ağu ağacı.
 3. Kalp glikozitleri içeren ve çiftlik hayvanlarında kalp kası nekrozu sonucu ölüme yol açan, Antartika hariç dünyanın birçok bölgesinde yaygın olarak bulunan ve 12 adet alt türden oluşan zehirli bir bitki türü.
 4. (en)Brackens.
 5. (en)Oleander.
 6. (en)Rose bay, oleander.
 7. (fr)Laurier rose
 8. (la)Nerium oleander

ağu otu

 1. Baldıran.
 2. Maydanozgillerden zehirli bir bitkidir.

ağu

 1. Zehir.
 2. (en)Poison.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

ağu otuağuağukıranağulamamakağulanmaağuluağustosağustos ayıağustos böceğiağustos böcekleriağ arayüz kartıağ atmaağ aygıt arayüzü özellikleriağ bağdaştırıcı kartıağacı damarlı boyamakağacı kurt, insanı dert yerağacımsıağacın karekteristik yapısına sahip olanağacın kurdu içinde olurağacın meyvesi olunca, başını aşağı salarağacın tepesindeağacın tepesindekiağacın yaşını gösteren halkalarağacaağaca balta vurmuşlar sapı bedenimden demişağaca benzeyenağaca çıkan keçinin dala bakan oğlağı olurağaca çıkarmakağaağa aitağa arzıağa borç eder, uşak harçağa bölüğü
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın