ağustos ayı ne demek?

 1. (en)August

august

 1. Ağustos
 2. Ağustos ayı.
 3. Muhterem, aziz.

ağustos böceği

 1. Eş kanatlılardan, erkeği yazın karnının altındaki özel bir organdan kesik ve sürekli ses çıkaran bir böcek, orak böceği (Cicada plebeja).
 2. Böcekler (Insecta) sınıfının, eş kanatlılar (Homoptera) takımından 3 cm kadar uzunlukta, vücudu kaba yapılı, erkekleri yaz aylarında devamlı ses çıkaran bir eklem bacaklı türü.
 3. (en)Cicada.
 4. (fr)Cicade
 5. (la)Cicada plebeja
 6. (la)Cicada

ağustos böcekleri

 1. Genç sürgünlerden öz su emerek tarım ve orman bitkilerine zarar veren birçok türün bulunduğu eş kanatlılar familyası.
 2. (en)Leafhoppers

ayı

 1. Memelilerin etobur takımından, beş parmaklı, tabanlarına basarak yürüyen, yurdumuzda boz türü bulunan, iri gövdeli hayvan (Ursus arctos).
 2. Kaba saba olan insanlar için kullanılan bir seslenme sözü.
 3. Bk. karaayı, bozayı
 4. (en)Bear.
 5. (en)Boorish.
 6. (en)Boor.
 7. (en)Bruin.
 8. (en)Brute.
 9. (en)Churl.
 10. (en)Jerk.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

ağustos böceğiağustos böcekleriağustos ördeğiağustosağustosböceğiağustosböcekleriağustosta beyni kaynayanın zemheride kazanı kaynarağustosta gölge kovan zemheride karnın ovarağustosta yatanı, zemheride büvelek tutarağustosun yarısı yaz yarısı kıştırağuağu ağacıağu otuağukıranağulamamakayıayı balığıayı eğiticisiayı elmasıayı fındığıayı gibiayı gibi kucaklamaayı gördüm, yıldıza itibarım yokayı görmeden bayram etmeayı gülü
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın