çarpan teoremi ne demek?

 1. Bk. Bezout teoremi.

bezout teoremi

 1. (…)
 2. (en)Bezout's theorem, factor theorem.
 3. (fr)Théorème de Bezout

çarpan balığı

 1. Levrekgillerden, yüzgeçleri dikenli ve zehirli, eti sevilen bir balık, trakunya (Trachinus draco).
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının,çarpan balığıgiller (Trachinidae) familyasından, 25-40 cm kadar uzunlukta, sırt yüzgecindeki dikenleri çok zehirli, Marmara, Akdeniz ve Atlantik Okyanusu'nda yaşayan bir tür. Trakunya.
 3. Kemikli balıklardan çarpan balığıgiller (Trachinidae) familyasından 40 cm kadar uzunlukta olabilen, sırt yüzgecindeki dikenleri çok zehirli, Marmara, Akdeniz ve Atlantik Okyanusu'nda yaşayan bir tür, trakonya.
 4. (en)Gerater weever.
 5. (fr)Grande vive
 6. (la)Trachinus draco

çarpan balığıgiller

 1. Balıklar (Pisces) sınıfının, kemikli balıklar (Teleostei) takımının, dikenli yüzgeçtiler (Acanthopterygii) alt takımından, başları büyük ve dikenli, sırt yüzgeçleri zehirli dikenlerden yapılmış, Akdeniz ve Avrupa denizlerinde yaşayan türlere sahip bir familya.
 2. Kemikli balıklardan ışın yüzgeçliler (Actinopterygii) alt sınıfından, başları büyük ve dikenli sırt yüzgeçleri zehirli dikenlerden yapılmış, Akdeniz ve Avrupa denizlerinde yaşayan türlere sahip bir familya.
 3. (en)Weevers.
 4. (fr)Trachinidés
 5. (la)Trachinidae

teorem

 1. Kanıtlanabilen bilimsel önerme.
 2. Mantıksal usa vurma ile kanıtlanan önermenin veya özelliğin bildirimi.
 3. Doruluğu kanıtlanabilen önerme.
 4. Bk. kanıtsav
 5. (en)Theorem.
 6. (fr)Théorème

Türetilmiş Kelimeler (bis)

çarpan balığıçarpan balığıgillerçarpan katsayısıçarpan şeyçarpançarpanaçarpana yüzlüçarpanakçarpanbalığıçarpanbalığıgillerçarpaçarpacakçarpak kıyıçarpalaçarpteoremteoriteorideteorikteorik dağılım fonksiyonuteoteobroma yağıteobrominteobromineteocalli
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın