yılan balığı ne demek?

 1. Yılan balığıgillerden, yılana benzeyen, kaygan derili, ince uzun ve eti beğenilen bir balık (Anguilla).
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının,yılan balığıgiller (Anguillidae) familyasından, sonbaharda dişi ve erkekleri Avrupa ırmaklarından denize inen, dişileri yumurtlamak üzere Meksika Körfezi'ne göç eden, yumurtadan çıkan lârvaları iki sene içinde Avrupa kıyılarına dönerek olgunlaşmak üzere yine ırmaklara geçen bir tür.
 3. Kemikli balıklardan, yılan balığıgiller (Anguillidae) familyasından, sonbaharda dişi ve erkekleri Avrupa ırmaklarından denize inen, dişileri yumurtlamak üzere Meksika Körfezi'ne göç eden, yumurtadan çıkan larvaları iki yıl içinde Avrupa kıyılarına dönerek olgunlaşmak üzere yine ırmaklara geçen bir tür, Avrupa tatlı su yılan balığı.
 4. (en)Common eel.
 5. (en)Conger.
 6. (fr)Anguille
 7. (la)Anguilla anguilla

yılan balığı anası

 1. Kemikli banklar (Teleostei) takımınınyılan balığı anasıgiller (Zoarcidae) familyasından, 30-40 cm kadar uzunlukta, doğurarak çoğalan, derin mağaralarda yaşayan, gözleri görmeyen bir tür.
 2. Kemikli balıklardan, yılan balığı anasıgiller (Zoarcidae) familyasından, 40 cm kadar uzunlukta olabilen, doğurarak çoğalan, derin mağaralarda yaşayan, gözleri görmeyen bir tür.
 3. (en)Viviparous blenny.
 4. (la)Zoarces viviparus
 5. (la)Zoarces

yılan balığı anasıgiller

 1. Balıklar (Pisces) sınıfının, kemikli balıklar (Teleostei) takımının, dikenli yüzgeçliler (Acanthopterygii) alt takımından, bütün denizlere yayılmış, derinlerde ve mağaralarda yaşayan, kör olan, yumurtlayan ve doğuran türleri olan bir familya.
 2. Kemikli balıklardan, bütün denizlere yayılmış, derinlerde ve mağaralarda yaşayan, kör olan, yumurtlayan ve doğuran türleri olan bir familya.
 3. (en)Viviparous blennies.
 4. (fr)Zoarcidés
 5. (la)Zoarcidae

Türetilmiş Kelimeler (bis)

yılan balığı anasıyılan balığı anasıgilleryılan balığıgilleryılan bağı otlarıyılan bağı otuyılanyılan adamyılan akbabasıyılan akbabasıgilleryılan boyunlu kaplumbağagilleryılyıl başınayıl boyu poliöstrikyıl boyuncayıl çıbanıbalığı çokbalığa aitbalığa çıkmakbalığa gittibalıbalı olan bal yemez mibalı parmağı uzun yemez, kısmetlisi yerbalıbaş
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın