yılan akbabası ne demek?

 1. Bk. sekreter kuşu

sekreter kuşu

 1. Kartallar (Falconiformes) takımının, yılan akbabasıgiller (Serpentariidae) familyasından, 125 cm kadar uzunlukta, çok yüksek bacaklı ve uzun boylu, Afrika' da yaşayan bir tür. Yılan akbabası.
 2. (en)African secretary bird.
 3. (fr)Serpentaire
 4. (la)Serpentarius secretarius

yılan akbabasıgiller

 1. Kuşlar (Aves) sınıfının, kartallar (Falconiformes) takımının, gündüz yırtıcıları (Accipiters) alt takımından, kanatları, kuyrukları ve bacakları çok uzun, yılanlarla beslenen türleri olan bir familya.
 2. (en)Secretary birds.
 3. (fr)Serpentarrinés
 4. (la)Serpentariidae, serpens: yılan

yılan

 1. Sürüngenlerden, ayaksız, ince ve uzun olanların genel adı, yerdegezen.
 2. Sinsi ve hain
 3. Totem, tapıncak, koruyucu yaratık olarak ilkellerin dinsel yaşamında gizemsel ve büyüsel bir nitelik taşıyan; dünyanın ve insanın yaratılışıyla ilgili efsanelerde önemli bir öğe olarak kullanılan sürüngen hayvan.
 4. (en)Snake.
 5. (en)Serpent.
 6. (en)Viper.
 7. (en)Ophido-.
 8. (fr)Serpent

akbaba

 1. Akbabagillerden, başı ve boynu çıplak olan, dağlık yerlerde yaşayan, leşle beslenen, çok yüksekten uçarak keskin gözleriyle çok uzakları görebilen, iri ve yırtıcı bir kuş, kerkes (Vultur monachus).
 2. İhtiyar.
 3. Çıkarı için başkalarını sömüren.
 4. (en)Vulture.
 5. (en)Buzzard.
 6. (en)Condor
 7. (en)Aasvogel

Türetilmiş Kelimeler (bis)

yılan akbabasıgilleryılanyılan adamyılan bağı otlarıyılan bağı otuyılan balığıyılan balığı anasıyılan balığı anasıgilleryılan balığıgilleryılan boyunlu kaplumbağagilleryılyıl başınayıl boyu poliöstrikyıl boyuncayıl çıbanıakbabaakbaba gibiakbaba kralıakbabagillerakbabagiller familyasi
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın