yılan balığıgiller ne demek?

 1. Örnek türü yılan balığı olan, karınları yüzgeçsiz balıklar familyası.
 2. Balıklar (Pisces) sınıfının, kemikli balıklar (Teleostei) takımının, karınları yüzgeçsizler (Apopodes) alt takımından, vücutları ince, uzun ve yılan biçiminde, çoğunluğu pulsuz, yumurtlamak için denizlere geçen, lârvaları olgunlaşıncaya kadar tatlı sularda kalan türlere sahip bir familya.
 3. Kemikli balıklardan, yılan balıkları (Anguilliformes) takımından, vücutları ince, uzun ve yılan biçiminde, çoğunluğu pulsuz, yumurtlamak için denizlere geçen, larvaları olgunlaşıncaya kadar tatlı sularda kalan türlere sahip bir familya.
 4. (en)Common eels.
 5. (fr)Anguilles
 6. (la)Anguillidae
 7. (la)Anguillidae, anguilla: yılan balığı

yılan balığı

 1. Yılan balığıgillerden, yılana benzeyen, kaygan derili, ince uzun ve eti beğenilen bir balık (Anguilla).
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının,yılan balığıgiller (Anguillidae) familyasından, sonbaharda dişi ve erkekleri Avrupa ırmaklarından denize inen, dişileri yumurtlamak üzere Meksika Körfezi'ne göç eden, yumurtadan çıkan lârvaları iki sene içinde Avrupa kıyılarına dönerek olgunlaşmak üzere yine ırmaklara geçen bir tür.
 3. Kemikli balıklardan, yılan balığıgiller (Anguillidae) familyasından, sonbaharda dişi ve erkekleri Avrupa ırmaklarından denize inen, dişileri yumurtlamak üzere Meksika Körfezi'ne göç eden, yumurtadan çıkan larvaları iki yıl içinde Avrupa kıyılarına dönerek olgunlaşmak üzere yine ırmaklara geçen bir tür, Avrupa tatlı su yılan balığı.
 4. (en)Common eel.
 5. (en)Conger.
 6. (fr)Anguille
 7. (la)Anguilla anguilla

yılan balığı anası

 1. Kemikli banklar (Teleostei) takımınınyılan balığı anasıgiller (Zoarcidae) familyasından, 30-40 cm kadar uzunlukta, doğurarak çoğalan, derin mağaralarda yaşayan, gözleri görmeyen bir tür.
 2. Kemikli balıklardan, yılan balığı anasıgiller (Zoarcidae) familyasından, 40 cm kadar uzunlukta olabilen, doğurarak çoğalan, derin mağaralarda yaşayan, gözleri görmeyen bir tür.
 3. (en)Viviparous blenny.
 4. (la)Zoarces viviparus
 5. (la)Zoarces

Türetilmiş Kelimeler (bis)

yılan balığıyılan balığı anasıyılan balığı anasıgilleryılanyılan adamyılan akbabasıyılan akbabasıgilleryılan bağı otlarıyılan bağı otuyılan boyunlu kaplumbağagilleryılyıl başınayıl boyu poliöstrikyıl boyuncayıl çıbanıbalığı çok
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın