yılan balığı anasıgiller ne demek?

 1. Balıklar (Pisces) sınıfının, kemikli balıklar (Teleostei) takımının, dikenli yüzgeçliler (Acanthopterygii) alt takımından, bütün denizlere yayılmış, derinlerde ve mağaralarda yaşayan, kör olan, yumurtlayan ve doğuran türleri olan bir familya.
 2. Kemikli balıklardan, bütün denizlere yayılmış, derinlerde ve mağaralarda yaşayan, kör olan, yumurtlayan ve doğuran türleri olan bir familya.
 3. (en)Viviparous blennies.
 4. (fr)Zoarcidés
 5. (la)Zoarcidae

yılan balığı anası

 1. Kemikli banklar (Teleostei) takımınınyılan balığı anasıgiller (Zoarcidae) familyasından, 30-40 cm kadar uzunlukta, doğurarak çoğalan, derin mağaralarda yaşayan, gözleri görmeyen bir tür.
 2. Kemikli balıklardan, yılan balığı anasıgiller (Zoarcidae) familyasından, 40 cm kadar uzunlukta olabilen, doğurarak çoğalan, derin mağaralarda yaşayan, gözleri görmeyen bir tür.
 3. (en)Viviparous blenny.
 4. (la)Zoarces viviparus
 5. (la)Zoarces

yılan

 1. Sürüngenlerden, ayaksız, ince ve uzun olanların genel adı, yerdegezen.
 2. Sinsi ve hain
 3. Totem, tapıncak, koruyucu yaratık olarak ilkellerin dinsel yaşamında gizemsel ve büyüsel bir nitelik taşıyan; dünyanın ve insanın yaratılışıyla ilgili efsanelerde önemli bir öğe olarak kullanılan sürüngen hayvan.
 4. (en)Snake.
 5. (en)Serpent.
 6. (en)Viper.
 7. (en)Ophido-.
 8. (fr)Serpent

Türetilmiş Kelimeler (bis)

yılan balığı anasıyılanyılan adamyılan akbabasıyılan akbabasıgilleryılan bağı otlarıyılan bağı otuyılan balığıyılan balığıgilleryılan boyunlu kaplumbağagilleryılyıl başınayıl boyu poliöstrikyıl boyuncayıl çıbanıbalığı çokbalığa aitbalığa çıkmakbalığa gittibalıbalı olan bal yemez mibalı parmağı uzun yemez, kısmetlisi yerbalıbaş
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın