yükleme çatışması ne demek?

 1. (en)Load conflict.

load

 1. Yüklemek
 2. Yükletmek
 3. Yük
 4. Şarj etmek
 5. Yük olmak, yükünü vermek
 6. Hediye yağdırmak
 7. Doldurmak
 8. Hile yapmak için zarı doldurmak
 9. Yüklenmek, üzerine yük almak
 10. Birine tesir ederek haksız hüküm verdirmek

yükleme

 1. Yüklemek işi, tahmil.
 2. Bir yere, bir nesneye elektrik yükü biriktirme, doldurma, şarj.
 3. Bir birikeç gözesi ya da takımına boşalım yönünün tersine akım sürerek, üşekleri ve üşerçözüğü yeniden yük-süren kuvvet veren duruma getirme.
 4. Bir birikeç gözesi ya da takımına boşalım yönünün tersine akım sürerek, üşekleri ve üşerçözüğü yeniden yük-süren kuvvet veren duruma getirme.
 5. Yeni bir programı veya yazılımı diğer programlarla uyum içinde çalışacak şekilde sisteme yerleştirme.
 6. Kütlesini artırma veya düzgünleştirme amacı ile tekstile, kağıda, lastiğe, çoğunlukla mineral yapıda (kil, gibs gibi) ağır bir maddenin katılması.
 7. (en)Ascription.
 8. (en)Charge.
 9. (en)Embarkation.
 10. (en)Imposition.

yükleme akımı

 1. Bir cıva damlasında kopma anında elektron eksikliğinden veya fazlalığından kaynaklanan faradayik olmayan, pozitif veya negatif akım.

çatışma

 1. Çatışmak işi
 2. Silahlı büyük kavga, arbede.
 3. Savaş maksadıyla düşmana karşı ilerleyen bir birliğin karşı tarafın keşif ve güvenlik kollarıyla arasındaki ilk silahlı vuruşma.
 4. Türlü yönlerden uzanan kıvrımlı dağ sıralarının, bir yerde dar bir açı ile birbirine yaklaşıp kaynaşması veya düğümlenmesi.
 5. Kenetlenme.
 6. Aynı anda ortaya çıkan birbirine karşıt ya da eşit derecede çekici dilek ve isteklerin bireyde yarattığı ruhsal durum.
 7. Birbirleriyle uyuşmayan dilek, istek ya da ereklerin yarışmasından ortaya çıkan üzücü ya da kıvanç vermekten uzak bilinç durumu.
 8. (en)Tie tie.
 9. (en)Clash.
 10. (en)Battle.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

yüklemeyükleme akımıyükleme bloguyükleme bobiniyükleme boşaltmayükleme boşaltma giderleriyükleme bölgeleriyükleme donanımıyükleme dozuyükleme durumuyüklemyüklem adıyüklem birliğiyüklem değişkeniyüklem değişmeziçatışmaçatışma bilgisiçatışma noktasına gelmekçatışmakçatışmamak
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın