som balığı yağı ne demek?

 1. Som balığı konserve artıklarının özütlemeyle elde edilen ve vitamin kaynağı olan fakat insan beslenmesinde kullanılmayan bir yağ.
 2. (en)Salmon oil.

som balığı yavrusu

 1. (en)Samlet, salmon peel, salmon peal.

som balığı

 1. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının, alabalıkgiller (Salmonidae) familyasından, 1.5 m kadar uzunlukta, sürüler yapan, Atlantik Okyanusu kıyılarında yaşayan, ilkbaharda tatlı sulara göç eden ve sonbaharda yumurta bırakan, yavruları birkaç sene ırmaklarda kaldıktan sonra denizlere geçen, rengi çok değişik olabilen bir tür.
 2. Kemikli balıklardan, alabalıkgiller (Salmonidae) familyasından, 1,5 m kadar uzunlukta olabilen, sürüler yapan, Atlantik Okyanusu kıyılarında yaşayan, ilkbaharda göç eden ve sonbaharda yumurta bırakan, yavruları birkaç yıl ırmaklarda kaldıktan sonra denizlere geçen, rengi çok değişik olabilen bir tür.
 3. (en)Salmon.
 4. (en)True salmon.
 5. (fr)Saumon commun
 6. (la)Salmo salar

yağı

 1. Düşman, hasım.
 2. (en)Yak.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

som balığı yavrususom balığısomsom altınsom baligi nehrisom baligi yagisom çatkısom çekme borusom hastalığısom katmansoso amazed toso and soso asso as tobalığı çokbalığa aitbalığa çıkmakbalığa gittibalıbalı olan bal yemez mibalı parmağı uzun yemez, kısmetlisi yerbalıbaş
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın