olanaklı kaplam ne demek?

 1. (…) ||Krş..kaplam izergesi.

olanaklı bileşimler

 1. Olasılık kuramında birden çok biçimde gerçekleşebilen bileşik bir olay için aynı birimlerin yinelenmemesi durumunda belirebilecek tümolanaklı bileşimlerin sayım kuralı.
 2. (en)Possible combinations.

olanaklı birey

 1. Gerçek ya da gerçek olmayan bir tamdurumda varolan birey.
 2. (en)Possible individual.
 3. (fr)Individu possible

kaplam

 1. Bir kavramın ve o kavramı dile getiren terimin içerdiği varlıkların ve bireysel olayların bütünü, kapsam, şümul.
 2. Bir düzgün deyimin dile getirdiği nesne ya da nesneler kümesi.
 3. A düzgün deyiminin (…) , yorumundakikaplamı, (…) gereği (…) gerçek tamdurumunda kazandığı olanaklıkaplam (…) dır. || Anl. gerçekkaplam,kaplamsal anlam. Krş..kaplam izergesi,kaplam belirlenimi,kaplamsal bağıntı,kaplamsal nesne,kaplamsal deyim, uygulama 2, içlem. Örn. Adınkaplamı gösterdiği birey, önermeninkaplamı doğruluk değeri, n-li ekleminkaplamı bir n-likaplamsal doğruluk izergesi, n-li yükleminkaplamı bir n-likaplamsal bağıntı, n-li işlevinkaplamı da bir n-likaplamsal izergedir.
 4. (en)Extension, denotation.
 5. (fr)Extension, dénotation

Türetilmiş Kelimeler (bis)

olanaklı bileşimlerolanaklı bireyolanaklı durumlar kuralıolanaklı düzenler kuralıolanaklı ikili sayısıolanaklıolanaklı sonuçlarolanaklı şart kipiolanaklılıkolanaklılık dağıtıcılığıolanakolanak irdelemesiolanak sağlamakolanak tanımakolanak verenkaplamkaplam alanıkaplam belirlenimikaplam belirlenimi imikaplam çizeneğikaplam imikaplam izergesikaplamakaplama alanıkaplama bandıkaplakapkap birleştirmekap burnukap dokumacı kuşukap dolusu
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın