kaplam belirlenimi imi ne demek?

 1. (…) biçimindeki bir düzgün deyimden, bu deyimce belirlenen kaplamı gösteren bkp(…) deyimini oluşturan, yorumsal sözeden dildeki 'bkp’ birli işlev imi.
 2. (en)Extension-determination sign.

kaplam belirlenimi

 1. (…) || Örn. Bir n-li açık önermenin belirlediği kaplam, bu açık önermeyi gerçekleyen sıralanmış n-li dizgelerden oluşan bağıntıdır.
 2. (en)Determination of extension.
 3. (fr)Détermination d'extension

kaplam

 1. Bir kavramın ve o kavramı dile getiren terimin içerdiği varlıkların ve bireysel olayların bütünü, kapsam, şümul.
 2. Bir düzgün deyimin dile getirdiği nesne ya da nesneler kümesi.
 3. A düzgün deyiminin (…) , yorumundakikaplamı, (…) gereği (…) gerçek tamdurumunda kazandığı olanaklıkaplam (…) dır. || Anl. gerçekkaplam,kaplamsal anlam. Krş..kaplam izergesi,kaplam belirlenimi,kaplamsal bağıntı,kaplamsal nesne,kaplamsal deyim, uygulama 2, içlem. Örn. Adınkaplamı gösterdiği birey, önermeninkaplamı doğruluk değeri, n-li ekleminkaplamı bir n-likaplamsal doğruluk izergesi, n-li yükleminkaplamı bir n-likaplamsal bağıntı, n-li işlevinkaplamı da bir n-likaplamsal izergedir.
 4. (en)Extension, denotation.
 5. (fr)Extension, dénotation

m

 1. Ses sinyali için çalgı aletleri ile bilgisayar gibi çeşitli elektronik cihazlar arasında ortak bir dil oluşturmak amacıyla geliştirilmiş dijital arayüz.
 2. Midi gibi dijital ses sinyalleri elde edilebilen gitar türü.
 3. Bk. para sunumu
 4. Molar konsantrasyon.
 5. Molekül ağırlığı.
 6. Metiyonin.
 7. Mitoz.
 8. Hücre devrininM safhası.
 9. M, İngiliz alfabesinin on üçüncü harfi.
 10. Molarite.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kaplam belirlenimikaplamkaplam alanıkaplam çizeneğikaplam imikaplam izergesikaplamakaplama alanıkaplama bandıkaplama banyosukaplakapkap birleştirmekap burnukap dokumacı kuşukap dolusubelirlenimbelirlenimcibelirlenimcilikbelirlenir önermebelirlenebilirbelirlenemeyen uçan cisimbelirlenemeyen uçan nesnebelirlenemezbelirlenen değerbelirlebelirlemebelirlemekbelirlememek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın