mus musculus ne demek?

 1. Bk. ev faresi

ev faresi

 1. Kemiriciler (Rodentia) takımının, sıçangiller (Muridae) familyasından, 8-12 cm kadar uzunlukta, 8.5-11 cm kadar kuyruğu olan, 30 gr kadar ağırlıkta, dişleri çok keskin, koku alma organları çok iyi gelişmiş, 2-3 ayda eşeysel olgunluğa erişen, 6-13 yavru doğuran, kül kahverenkli olup kuyruğu pullu çemberler taşıyan, dünyanın her tarafına yayılmış bir tür.
 2. (en)House mouse.
 3. (fr)Souris gris
 4. (la)Mus musculus

mus

 1. Çift parmaklılar (Artiodactyla) takımının, geyikgiller (Cervidae) familyasından, sırtında hörgücü olan, burnu büyük ve uzun, erkeklerinde bulunan boynuzlar enli ve dallı olan, Kuzey Amerika ormanlarında yaşayan bir memeli türü.
 2. Bıçak.
 3. (en)Moose.
 4. (fr)Élan
 5. (la)Alces americana

mus sylvasicus

 1. Bk. orman sıçanı

Türetilmiş Kelimeler (bis)

musmus sylvasicusmus sylvaticusmusamusa bihmusa dinimusa lehmusa şeriatıMusa textilismusaaramumuabbermuabbirmuabbirınmuaccelmusculus abductormusculus abductor digiti vmusculus adductor digiti ıımusculus adductor digiti vmusculus adductor magnusmusculus articularis genusmusculus arytenoideus transversusmusculus bipennatusmusculus brachialismusculus brachiocephalicusmuscularmuscular defencemuscular dystrophiamuscular dystrophymuscular exertion
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın