konum izomer ne demek?

 1. (en)Positional isomers.

positional

 1. Duruma bağŸlı, pozisyona bağŸlı

konum izomeri

 1. Yapılarındaki farklılıklar radikallerin orto, meta veya para yerinde bulunmasından kaynaklanan benzer bileşimdeki kimyasal maddelerin izomerleri.

konum atlatmayan tus

 1. (en)Dead key

izomer

 1. Aynı oranlarda birleşmiş aynı elementlerden oluşan, fakat moleküllerinde atom gruplaşmaları değişik olduğu için birbirlerinden farklı özellikler gösteren (maddeler).
 2. Bk. eşiz
 3. Eşiz
 4. (Yun. isos: eş; meros: parça) Aynı çeşit ve sayıda atoma sahip fakat atomların düzenlenmesi, fiziksel ve kimyasal özellikleri farklı iki ya da daha fazla kimyasal bileşikten biri.
 5. Yapı ve özellikleri farklı olmasına rağmen, aynı temel yüzde bileşimine ve mol kütlesine sahip iki veya daha fazla kimyasal yapılardan biri. Örenğin, n-bütan CH3(CH2)2CH3 ve izobütan CH3CH8CH3)2 gibi.
 6. Aynı çeşit ve sayıda atoma sahip fakat atomların düzenlenmesi ve fiziksel özellikleri farklı iki veya daha fazla bileşik.
 7. Aynı çeşit ve sayıda atoma sahip fakat atomların düzenlenmesi, fiziksel ve kimyasal özellikleri farklı iki veya daha fazla kimyasal bileşikten biri.
 8. (en)Isomer.
 9. (en)Isomer.
 10. (en)Isom.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

konum izomerikonum atlatmayan tuskonum atlatmayan tuşkonum bağıntısıkonum belirleyicikonum eklekonumkonum evrendeğerikonum hesabıkonum ölçüsükonukonu komşukonu başlığıkonu başlığı kaynak dizimikonu bulmaizomerizomer ayirmaizomer nüklidlerizomerazizomeriizomerikizomerik geçisizomerik geçişizomerik kaymaizomerizasyonizomanyetik egriizomanyetik eğriizoizoaglutinasyonizoaglutininizoaglutinojenizoagresyon
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın