gümüş doku ne demek?

 1. Gümüş kaplanmış metallerin yüzeyini kaplayan doku.
 2. (en)Silver case.
 3. (fr)Boite d'argent

gümüş dövme

 1. Gümüş metalini inceltmek için, mekanik yoldan yapılan dövme işlemi.
 2. (en)Silver beating.
 3. (fr)Battage d'argent

gümüş alaşımı

 1. Gümüş metalinin, öteki elementler ile yaptığı gümüş temelli alaşım.
 2. (en)Silver alloy.
 3. (fr)Alliage d'argent

doku

 1. Bir vücudun veya bir organın yapı ögelerinden birini oluşturan hücreler bütünü, nesiç.
 2. Bir bütünün yapısı ve özelliği.
 3. Belirli bir işi yapmak üzere özelleşmiş hücreler topluluğu.
 4. Bitki ve hayvan organlarını meydana getiren, aynı görevi yapmak üzere bir arada bulunan, benzer hücre topluluklarının hücreler arası maddeyle beraber oluşturdukları yapı. Epitel, bağ, kas, sinirdokusu gibi.
 5. Organları meydana getiren, aynı görevi yapmak üzere bir arada bulunan benzer ya da tek tip hücrelerin oluşturdukları yapı.
 6. Biçim ve görev bakımından birbirlerine benzeyen hücrelerin bir araya toplandıkları yapı. Hücre farklılaşmasıyla organizmada epitel, destek, kas ve sinir dokuları bulunur.
 7. Bitki ve hayvan organlarını meydana getiren, aynı görevi yapmak üzere bir arada bulunan, ortak yapı ve işleve sahip hücreler grubunun oluşturdukları yapı.
 8. (en)Textus.
 9. (en)Texture.
 10. (en)Tissue.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

gümüş dövmegümüş alaşımıgümüş aynası deneyigümüş balığıgümüş balığıgillergümüş banyosugümüşgümüş bromürgümüş çatal bıçakgümüş çatal bıçak takımıgümüş çıkarmagümükgümülgümüs madenigümüs rengigümgüm diyegüm diye bırakmakgüm diye çarpmakgüm diye yere bırakmakdokudoku aktarımıdoku aşınmasıdoku aşısıdoku bileşimidoku bilgisidoku bilimcidoku bilimidoku bozukluğudoku bozulmasıdokdok alanıdok cddok eklentisidok işçisi
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın