gümüş bromür ne demek?

 1. Duyarkatın temel gereci olan, jelatin içinde düzenli olarak dağılıp duyarkatı oluşturan, soluk sarı renkli, erimez tuz biçimindekigümüş bromür kırılcaları (AgBr).
 2. (en)Silver bromide.
 3. (al)Bromsilber

gümüş balığı

 1. Gümüş balığıgillerden, gümüş renginde bir deniz balığı, aterina (Atherina presbyter).
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının,gümüş balığıgiller (Atherinidae) familyasından, 15-20 cm kadar uzunlukta, Atlantik Okyanusu ve Akdeniz'de yaşayan bir tür.
 3. Kemikli balıklardan, gümüş balığıgiller (Atherinidae) familyasından, özellikle sıcak denizlerde ve denizle bağlantısı bulunan göllerde yaşayan, boyları 15 cm olabilen sahil formu.
 4. (en)Silver atherine.
 5. (fr)Prêtre
 6. (la)Atherina presbyter
 7. (la)Atherina boyeri

gümüş balığıgiller

 1. Kemikli balıklar takımının, örnek hayvanı gümüş balığı olan bir familyası.
 2. Balıklar (Pisces) sınıfının, kemikli balıklar (Teleostei) takımının, kefaller (Percesoces) alt takımından, denizlerde yaşayan, tatlı sularda yaşayan bazı türleri süs balığı olarak kullanılan bir familya.
 3. Kemikli balıklardan, denizlerde ve tatlı sularda yaşayan bazı türleri süs balığı olarak da kullanılan bir familya.
 4. (en)Atherines.
 5. (fr)Athérinidés
 6. (la)Atherinidae

bromür

 1. Bromhidrik asidin tuzu veya eteri.
 2. (en)Bromide.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

gümüş balığıgümüş balığıgillergümüş banyosugümüş alaşımıgümüş aynası deneyigümüşgümüş çatal bıçakgümüş çatal bıçak takımıgümüş çıkarmagümüş dokugümükgümülgümüs madenigümüs rengigümgüm diyegüm diye bırakmakgüm diye çarpmakgüm diye yere bırakmakbromürbromür asidinin tuzubromür iyonubromürlübrombrom asetonbrom benzenbrom zehirlenmesibromalbro7nchopneumoniabroachbroach filebroacherbroaching
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın