beyi bi l vefa ne demek?

 1. bey'i bi-l vefâ - kararlaştırılan süre içinde satılanı geri almak koşulu ile yapılan satış sözleşmesi (Yazılışı: bey'i bi l vefa)

beyi

 1. satım; satma; satış; satılma (Yazılışı: bey'i)

beyi bat

 1. Kat'i satış. (Osmanlıca'da yazılışı: bey'-i bât)

bi

 1. Bizmut'un simgesi.
 2. İki, çift.
 3. (en)Pref. two, twice.
 4. (en)Bi.
 5. Iki, çift, iki kere
 6. Önek iki kere, iki defa, ikişer.

l

 1. Lösin amino asit.
 2. Özel molekül konfigürasyonunu gösteren ön ek (L-glikoz).
 3. Ribozomun büyük alt birimindeki proteinler.
 4. Litre.
 5. L1.Avagadro sabiti. 2.Lagrange fonksiyonu. 3.Tanımlanmamış bir ligand. 4.Luminence. 5.Orbital açısal momentum kuantum sayısı. 6.Parlaklık. 7.İndüktans için sembol. 8.Litre için sembol. 9.L asit: 1-naftol-5-sülfonik asit. 10.L elektronlar: Atomun ikinci kabuğunda bulunan elektronlar. 11.L hattı: a)K hattını takip eden çizgilerin grubu. b)Lamda=3820 ve Lamda=3858 olan Fe nedeniyle Fraunhofer çizgileri. 12.L parçaçıkları: Leptonlar. 13.L ışıması: Anti katot olarak kullanılmış metalin homojen X-ışınlarının ikinci serisi. K ışımasının analoğu. 14.L spektrum: L ışıması nedeniyle oluşan spektrum. Moseley spektrum. 15.L: Karbonhidrat, aminoasit, peptitlerde polarize ışığı sola döndürmeyi belirtir. (II)
 6. Avagadro sabiti.
 7. Lagrange fonksiyonu.
 8. Tanımlanmamış bir ligand.
 9. Luminence.
 10. Orbital açısal momentum kuantum sayısı.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

beyibeyi batbeyi batılbeyi fasidbeyi mevkufbeyi mukayazabeyi yıkayıcıbeyinbeyin akımıbeyin alerji eksenibeybey ardından çomak çalan çok olurbey armudubey aşı borç, düğün aşı ödünçbey erkibibi eyyi halbi gayri hakkın mal edinmebi hadbi haseb il verasebi litronicbi metalik emniyet tertibatıbi t tabibiabiaksiyalbb 52b addressb amplifierb and b
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın