satış bedeli ne demek?

 1. Satış fiyatı.
 2. Diğer diller Ana Sayfa satış bedeli (değeri) Geri Dön satış bedeli (değeri)Bir eşyanın ya da ürünün, üreticiye mal olma değerine belli oranda kâr ekleyerek bulunan bedeli.
 3. (al)Verkaufspreis

satış

 1. Satıcı ile alıcı arasında yapılan ve bir malın alıcıya verilmesi ve bunun karşılığında bir fiyat, bir değer alınması yoluyla yapılan işlem, satım
 2. (en)Selling.
 3. (en)Sale.
 4. (en)Sell.
 5. (en)Disposal.
 6. (en)Sales.
 7. (en)Trade.
 8. (en)Discharge.
 9. (en)Vending.
 10. (en)Vendition.

satış belgesi

 1. Kredi kartı ile satın alınan mal veya hizmet karşılığında bankanın yetki verdiği iş yeri tarafından düzenlenen, satın alanca imzalanan, ödeme taahhüdünü gösteren belge, slip.
 2. (en)Sales note.

satış bilimi

 1. Malların iyi ve çok olarak nasıl satılabileceğini araştıran ve bunları uygulayan bilim.
 2. (en)Marketing.
 3. (fr)Techniques de marchés, marketing

bede

 1. Başlayış. Başlama. Bir şeyi başkasından evvel işlemek.
 2. Bir soyadı; Saint Bede (672-735), "the Venerable Bede (Saygıdeğer Bede)" olarak bilinen din bilimcisi ve tarihçi bir İngiliz papaz (tarihin İsa peygamberin doğumundan itibaren kayıtlandırılması metodunu getirmiştir)

Türetilmiş Kelimeler (bis)

satış belgesisatış bilimisatış acentasısatış akçasısatış aşamasında evin fiyatını artırmaksatışsatış çevirisisatış değerisatış departmanısatış ederisatısatıasatıbeysatıcısatıcı ağzıbedeli bendedirbedeli feragbedeli hesaptadırbedeli icarbedeli mal olarak alınmıştırbedeli müsemmabedeli nakdıbedeli nakdibedeli nakten ahzedilmiştirbedeli nüzulbedelbedel flamasıbedel i misilbedel ile ferağbedel olarak
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın