nar ağacı kabuğu ne demek?

 1. Punica granatum adlı ağacın gövde, kök ve kalın dallarından elde edilen ve yapısındaki alkaloitler, şeritleri hareketsiz kılmak veya öldürmek için kullanılan nar ağacının kabuğu.
 2. (en)Cortex granati.

nar

 1. Ateş.
 2. Nargillerden, yaprakları karşılıklı, çiçekleri büyük, koyu kırmızı renkte, küçük bir ağaç (Punica granatum).
 3. Bu ağacın kırmızımtırak sarı sert bir kabukla örtülü, içinde çok sayıda kırmızımtırak, sulu taneler bulunduran yuvarlak yemişi.
 4. Nargiller (Punicaceae) familyasından, meyvesi için kültürü yapılan, yan ağaçsı, kırmızı çiçekli bir bitki.
 5. (C.: Niran, envar, niyere, niyar) Ateş. Cehennem.
 6. Çağırmak. (Osmanlıca'da yazılışı: na'r)
 7. (en)Pomegranate.
 8. (en)National Association of Realtors.
 9. (en)CRS New arrival information.
 10. (en)The National Association of Realtors is the leading trade organization for real estate agents and brokers who become members by agreeing to abide by the organization's code of ethics Members may call themselves Realtors.

nar ağacı

 1. Bkz. punica granatum
 2. (en)Pomegranate tree.

kabuğu

 1. (en)L shell

Türetilmiş Kelimeler (bis)

narnar ağacınar balinasınar bülbülünar ekşisinar gibinar gibi olmaknar i beyzanar şurubunaranaNa CMCna tamamiyet hissiNAAnaabağacı damarlı boyamakağacı kurt, insanı dert yerağacımsıağacın karekteristik yapısına sahip olanağacın kurdu içinde olurağacın meyvesi olunca, başını aşağı salarağacın tepesindeağacın tepesindekiağacın yaşını gösteren halkalarağacaağaca balta vurmuşlar sapı bedenimden demişağaca benzeyenağaca çıkan keçinin dala bakan oğlağı olurağaca çıkarmakağaağa aitağa arzıağa borç eder, uşak harçağa bölüğü
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın