köpek balığı ne demek?

 1. Köpek balıklarından, gövdesi mekik biçiminde, burun kısmı sivri, solungaç yarıkları boynun iki yanında bulunan, kıkırdaklı, yırtıcı balıkların genel adı (Mustelus mustelus).

köpek balığı karaciğer yağı

 1. Köpek balığının karaciğerinden elde edilen ve insan besinlerine katılması uygun olmayan vitamin kaynağı bir yağ.
 2. (en)Shark liver fat.

köpek balıkları

 1. Omurgalı hayvanlardan balıklar sınıfına giren bir takım.
 2. (Yun. selakhos: köpek balığı) Balıklar (Pisces) sınıfının, keski solungaçlılar (Elasmobranchii) alt sınıfından, kedi veköpek balıklarını içine alan, vücutları mekik biçiminde ya da yassı, solungaç yarıkları yanda olan türlere sahip bir takım.
 3. Keski solungaçlılar (Elasmobranchii) alt sınıfından, kedi ve köpek balıklarını içine alan, vücutları mekik biçiminde veya yassı, solungaç yarıkları yanda olan türlere sahip bir takım.
 4. (en)Selachians.
 5. (al)Haie Dgr.: Yun. selakhos: köpek balığı
 6. (fr)Sélacien
 7. (la)Selachii
 8. (la)Pleurotremata

Türetilmiş Kelimeler (bis)

köpek balığı karaciğer yağıköpek balıklarıköpek bağırsaksolucanıköpek bağlasan durmaz yerköpek barınağı öksürüğüköpekköpek anatomisiköpek atopisiköpek bisküvisiköpek bitiköpeğe aitköpeğe atsan yemezköpeğe gem vurma, kendini at sanırköpeği bağlasan durmazköpeği dövmeli ama sahibinden utanmalıbalığı çokbalığa aitbalığa çıkmakbalığa gittibalıbalı olan bal yemez mibalı parmağı uzun yemez, kısmetlisi yerbalıbaş
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın