gök balina ne demek?

 1. (Lât. Balaenoptera musculus) Balinalar (Cetacea) takımının, çatal kuyruklu balinagiller (Balaenopteridae) familyasından, 30 m kadar uzunlukta, 120 ton kadar ağırlıkta, mavi renkte, en büyük memeli hayvan.
 2. Balinalar takımının, çatal kuyruklu balinagiller (Balaenopteridae) familyasından, 30 m kadar uzunlukta ve 120 ton kadar ağırlıkta olabilen, mavi renkte, en büyük deniz memelisi.
 3. (en)Great blue whale.
 4. (al)Blauwal
 5. (fr)Rorqual bleu
 6. (la)Balaenoptera musculus

gök baştankara

 1. Bk. mavi baştankara

gök bayraklı cennet kuşu

 1. (Pteridophora alberti) Ötücü-kuşlar (Passeriformes) takımının cennet-kuşugiller(Paradiseidae) familyasından (bk.) bir kuş türü. Başın gerisinde iki mavi uzantı bulunur.
 2. (en)Albert's paradise bird.
 3. (al)Wimpeltrâger
 4. (fr)Paradidisier d'Albert

balina

 1. Balinalardan, yaklaşık olarak uzunluğu 20 m, ağırlığı 200 ton olan memeli hayvan, kadırga balığı, falyanos (Balaena mistycetus).
 2. Giysilerin dik ve düzgün durması için bazı yerlerine özellikle yakalarına konulan sert, esnek, yassı, dar, uzun çubuk
 3. Bir takımyıldızın adı.
 4. Balinalar (Cetacea) takımının, gerçekbalinagiller (Balaenidae) familyasından, 20 m kadar uzunlukta, 200 ton ağırlığında, üst çenenin kenarlarında 5 m kadar uzunluktabalina çubukları dizili bir memeli türü.
 5. Denizde yaşıyan ve yaklaşık olarak 20 ila 35 metre kadar uzunlukta olan memeli hayvan.
 6. Balinalar takımının gerçek balinagiller (Balaenidae) familyasından 20 m kadar uzunlukta ve 200 ton ağırlığında olabilen, üst çenenin kenarlarında 5 m kadar uzunlukta balina çubukları dizili bir deniz memelisi türü.
 7. (en)Whalebone.
 8. (en)Whale.
 9. (en)Greenland right whale.
 10. (fr)Baleine boréale

Türetilmiş Kelimeler (bis)

gök baştankaragök bayraklı cennet kuşugök beyaz gözgök beyazgözgök bilimcigökgök açılım düzlemigök adagök ardıçgök atlasıgök aydınlığıgöbgöbbasangöbbengöbeçgöbedebalinabalina avcılığıbalina avcısıbalina avı gemisibalina avı tüfeğibalina avında kullanılanbalina avina gitbalina avlamabalina avlama gemisibalina avlama teknesibalinbaliBali kedisibalibaşbalibeybalibuntal
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın