Bali kedisi ne demek?

 1. Amerika'Daki Bali Denizi'nin güney kesiminde bulunan Asion şehrinden köken alan, Siyam kedisine çok benzeyen, uzun tüyleri ve gösterişli kuyruğuyla Siyam kedisinden ayrılan, davranışları eski yerli dansçıların figürlerine benzetilen, ilk bakışta kulaklarının dikliği ve genişliğiyle göze çarpan, Siyamlarda olduğu gibi fok kahverengisi lekeli, çikolata lekeli, mavi lekeli ve leylak lekeli olmak üzere dört ana renkte olabilen, çikolata rengi, mühür mavi ve lila mührü rengindekilerin göğüs kısımlarında krem tonları ağırlıklı, kuyruğu uzun, ince ve gösterişli tüylerle kaplı, tüyleri yele kısımları hariç uzun ve ipeksi, etkin, sevecen, spora yatkın ve duyarlı bir yapıda, kısa tüylü kedi ırkı.
 2. (en)Balinese Cat.

bali

 1. Döl verme çağına eren, erişen.
 2. Yıpranmış, köhnemiş.
 3. Eski, köhne.

balibaş

 1. Yetişkin kişi.

kedi

 1. Kedigillerden, köpek dişleri iyi gelişmiş, kasları çevik ve kuvvetli evcil veya yabani, küçük memeli hayvan (Felis domesticus).
 2. Bk. evcilkedi
 3. Kedigiller familyasından evlerde beslenebilen küçük memeli. Avcı, zaman zaman bitkisel gıdalar da tüketebilen etçil hayvan.
 4. (en)Cat.
 5. (en)Feline.
 6. (en)Pussycat.
 7. (en)Pussy.
 8. (en)Puss.
 9. (en)Kitty.
 10. (en)Whisker.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

balibalibaşbalibeybalibuntalbalidebaligabaliğbaliğ olmakbaliğan mabelağbalik ailesibalbal alacak çiçeği bilmekbal arısıBal ayısı kedisibal bal demekle ağız tatlanmazkedikedi adımıkedi ailesi üyesikedi atlamasıkedi bağırsak solucanıkedkedakedadkedani akarıkedb
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın