er bezi ne demek?

 1. Erkeklik hormonunu oluşturan erkek cinsiyet bezi, husye, haya, testis.
 2. Skrotum içerisinde birleşik tübüler bezlerden oluşan, spermanın yapıldığı kanalcıklarla bunlar arasında yer alan interstisyel hücrelerin bulunduğu organ, testis, didimis, haya, husye, orşis, taşak.
 3. Erkeklik hormonu ve sperma üreten erkek cinsiyet bezi, testis.
 4. (en)Testis.
 5. (la)Testis Dgr.: Yun. didimos

er bezi ağı

 1. Testis’in ortasında bulunan, tubuli semeniferi recti’lerin açıldığı çok sıkı kanal ağı, rete testis.
 2. Testis'In ortasında bulunan, tubuli semeniferi recti'lerin açıldığı çok sıkı kanal ağı, rete testis.Dgr.: anat. rete testis
 3. (la)Rete testis

er bezi atardamarı

 1. Dişilerdeki arteria ovarica'nın karşılığı olan, erkeklerde çift olarak aorta abdominalis'ten çıkan canalis vaginalis yoluyla er bezine ulaşan ve bu organı vaskularize eden atardamar, arterya testikularis.
 2. Dişilerdeki a. ovarica'nın karşılığı olan, erkeklerde çift olarak aorta abdominalis'ten çıkan canalis vaginalis yoluyla er bezine ulaşan ve bu organı vaskularize eden atardamar, arterya testikularis.
 3. (en)Arteria testicularis.
 4. (la)Arteria testicularis

bezi

 1. Bk. beze
 2. Uslu, akıllı, zarif çocuk.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

er bezi ağıer bezi atardamarıer bezi atrofisier bezi bölmelerier bezi hiperplazisier bezi hipertrofisier bezi hipoplazisier bezinin götürücü kanalcıklarıerer değişenee 6 banyoe 6 prosese ağe boatbezibezi herkesin arşınına göre vermezlerbeziebezierbezier ekran koruyucusubezier screen saverbeziersbezikbezik benzeri bir oyunbezilmebezbez alırsan mısırdan , kız alırsan asildenbez ayağıbez ayakkabıbez bağlamak
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın