er bezi atrofisi ne demek?

 1. Testis atrofisi.
 2. (en)Testicular atrophy.

testis

 1. Er bezi.
 2. Bk. erkek eşey organı
 3. Haya
 4. Erbezi.
 5. (en)Witness.
 6. (en)Spermatic.
 7. (en)Testicle.
 8. (en)Testis.
 9. (en)Spermary.
 10. (en)Stone.

er bezi atardamarı

 1. Dişilerdeki arteria ovarica'nın karşılığı olan, erkeklerde çift olarak aorta abdominalis'ten çıkan canalis vaginalis yoluyla er bezine ulaşan ve bu organı vaskularize eden atardamar, arterya testikularis.
 2. Dişilerdeki a. ovarica'nın karşılığı olan, erkeklerde çift olarak aorta abdominalis'ten çıkan canalis vaginalis yoluyla er bezine ulaşan ve bu organı vaskularize eden atardamar, arterya testikularis.
 3. (en)Arteria testicularis.
 4. (la)Arteria testicularis

er bezi ağı

 1. Testis’in ortasında bulunan, tubuli semeniferi recti’lerin açıldığı çok sıkı kanal ağı, rete testis.
 2. Testis'In ortasında bulunan, tubuli semeniferi recti'lerin açıldığı çok sıkı kanal ağı, rete testis.Dgr.: anat. rete testis
 3. (la)Rete testis

bezi

 1. Bk. beze
 2. Uslu, akıllı, zarif çocuk.

atrofi

 1. Körelme
 2. (Yun. a: ...sız; trophe: beslenme) Yapı ve görev bakımından zayıflama ya da küçülme.
 3. Fizyolojik veya patolojik nedenlerle, gelişimini tamamlamış hücrelerin hacimce küçülmesi veya sayılarının azalması sonucu, organ ve dokuların boyutlarının küçülmesi veya dumura uğraması.
 4. Normal gelişmiş organ ve dokuların; beslenme bozuklukları, iltihaplanma veya çalışamaması sonucu erimesi, küçülmesi durumu.
 5. (en)Atrophy.
 6. (al)Atrophie
 7. (fr)Atrophie
 8. (la)Atrophy

Türetilmiş Kelimeler (bis)

er bezi atardamarıer bezi ağıerer bezier bezi bölmelerier bezi hiperplazisier bezi hipertrofisier bezi hipoplazisier bezinin götürücü kanalcıklarıer değişenee 6 banyoe 6 prosese ağe boatbezibezi herkesin arşınına göre vermezlerbeziebezierbezier ekran koruyucusubezier screen saverbeziersbezikbezik benzeri bir oyunbezilmebezbez alırsan mısırdan , kız alırsan asildenbez ayağıbez ayakkabıbez bağlamak
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın