doğa filmi ne demek?

  1. (en)Scenic.

doğa felsefesi

  1. (Eski Yunan'dan yeniçağa değin doğa bilimleri ile aynı anlamda) Doğa üzerine; doğanın özü, biçimleri ve gerçekleri üzerine bilim. Newton bile kendi evren mekaniğini "doğa felsefesinin matematiksel ilkeleri" olarak adlandırıyordu.
  2. (Fizikötesinde) Özellikle Alman idealistlerinin yüksek bir doğa bilgisine erişmek için doğayı felsefe açısından inceleme denemeleri. 3-(Bilimseldoğa felsefesi) Doğa üzerine değil, doğa bilimleri üzerine felsefedir; a. Tek tek bilimlerin araştırmalarına dayanarak doğa üzerine kuşatıcı bir felsefe görüşüne varmak isteyen; b. özdek, uzay, zaman, yasalılık, mekanikçilik, dirimselcilik vb. gibi doğa bilimlerinin ana kavramları, temelleri, varsayımları üzerine felsefe yapmak isteyen bilgi dalı.
  3. (en)Philosophy of nature.
  4. (fr)Philosophie de la nature

doğa bakım sorunu

  1. Canlının gelişiminde, soyaçekimsel özelliklerle çevrenin ve bakımın göreli etkilerini belirleme sorunu.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

doğa felsefesidoğa bakım sorunudoğa bilgisidoğa bilimcidoğa bilimcilikdoğa bilimidoğadoğa bilimleridoğa dışıdoğa güçleri ile ilgilifilmi çok banyo etmekfilmi tutarak göstermefilmicfilmic realityfilmic universefilmidfilmilyfilmin çevirimifilmin özel gösterimifilmin resimle öyküsüfilmfilm actorfilm adaptationfilm addictfilm adı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın