ay balığı ne demek?

 1. Ay balığıgillerden, 3 m boyunda, görünüşü balık başına benzeyen, kuyruk yüzgeci hilal biçiminde olan, Akdeniz'de yaşayan bir balık türü, pervane balığı, kamer balığı (Mola mola).
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının,ay balığıgiller (Molidae) familyasından, 3 m kadar uzunlukta. Akdeniz'de yaşayan bir tür.
 3. Kemikli balıklardan ay balığıgiller (Molidae) familyasından 3 m uzunlukta olabilen, bir deniz formu.
 4. (en)Sun fish.
 5. (fr)Poisson lune
 6. (la)Mola mola

ay balığıgiller

 1. Kemikli balıklar takımının çengel çeneliler alt takımına giren bir familya.
 2. Balıklar (Pisces) sınıfının, kemikli balıklar (Teleostei) takımının, çengel çeneliler (Plectognathi) alt takımından, kuyruk yüzgeçleri olmayan, bunun yerine dalgalı bir deri bulunan, Akdeniz ve Atlantik Okyanusu'nda yaşayan türleri olan bir familya.
 3. Kuyruk yüzgeçleri olmayan, bunun yerine dalgalı bir deri bulunan, Akdeniz ve Atlantik okyanusunda yaşayan türleri olan bir familya.
 4. (en)Sun fishes.
 5. (fr)Poisson lunes
 6. (la)Molidae, mola: ay balığı
 7. (la)Molidae

ay balta

 1. Ağzı yarım daire biçiminde olan balta, teber.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

ay balığıgilleray baltaay bacayı aştıay başıayay ağılıay altında bulunanay ayay ayakta çoban yatakta, ay yatakta çoban ayaktaay aydın, hesap belliay ayeaa 1a alfa lipoproteinemia b basımıa b c basımıbalığı çokbalığa aitbalığa çıkmakbalığa gittibalıbalı olan bal yemez mibalı parmağı uzun yemez, kısmetlisi yerbalıbaş
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın