ay balta ne demek?

 1. Ağzı yarım daire biçiminde olan balta, teber.

ay balığı

 1. Ay balığıgillerden, 3 m boyunda, görünüşü balık başına benzeyen, kuyruk yüzgeci hilal biçiminde olan, Akdeniz'de yaşayan bir balık türü, pervane balığı, kamer balığı (Mola mola).
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının,ay balığıgiller (Molidae) familyasından, 3 m kadar uzunlukta. Akdeniz'de yaşayan bir tür.
 3. Kemikli balıklardan ay balığıgiller (Molidae) familyasından 3 m uzunlukta olabilen, bir deniz formu.
 4. (en)Sun fish.
 5. (fr)Poisson lune
 6. (la)Mola mola

ay balığıgiller

 1. Kemikli balıklar takımının çengel çeneliler alt takımına giren bir familya.
 2. Balıklar (Pisces) sınıfının, kemikli balıklar (Teleostei) takımının, çengel çeneliler (Plectognathi) alt takımından, kuyruk yüzgeçleri olmayan, bunun yerine dalgalı bir deri bulunan, Akdeniz ve Atlantik Okyanusu'nda yaşayan türleri olan bir familya.
 3. Kuyruk yüzgeçleri olmayan, bunun yerine dalgalı bir deri bulunan, Akdeniz ve Atlantik okyanusunda yaşayan türleri olan bir familya.
 4. (en)Sun fishes.
 5. (fr)Poisson lunes
 6. (la)Molidae, mola: ay balığı
 7. (la)Molidae

balta

 1. Ağacı kesme, yarma, yontma vb. işlerde kullanılan ağaç saplı, demir araç
 2. (en)Broad-ax.
 3. (en)Chopper.
 4. (en)Cleaver.
 5. (en)Hatchet.
 6. (en)Bumpkin.
 7. (en)Hick.
 8. (en)Boor.
 9. (en)Lout.
 10. (en)Battle axe.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

ay balığıay balığıgilleray bacayı aştıay başıay beslemezayay ağılıay altında bulunanay ayay ayakta çoban yatakta, ay yatakta çoban ayaktaay aydın, hesap belliay ayeaa 1a alfa lipoproteinemia b basımıa b c basımıbaltabalta balığıbalta başıbalta değmedik ağaç olmazbalta değmemişbalta girmemişbalta girmemiş ormanbalta ile budamakbalta ile kesmekbalta ile vurbaltbalbal alacak çiçeği bilmekbal arısıBal ayısı kedisibal bal demekle ağız tatlanmaz
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın