artı elektron ne demek?

 1. (en)Positron.

artı eksi noktası

 1. (zaman dizileri) Ortalama çevresinde ölçülen bir zaman dizisinin artı imden eksi ime geçtiği nokta.
 2. (en)Doum-cross.

artı etki

 1. (en)Synergy.

elektron

 1. Bütün atomlarda bulunan negatif yüke sahip temel parçacık, pozitron karşıtı.
 2. Bk. eksicik
 3. Bütün atomların yapısında bulunan elemansel tanecik. (Elektron, atom çekirdeğine bağlıdır ve ortadaki çekirdeğin çevresinde yer alan basamaklarda, değişik sayılardaelektronun döndüğü varsayılır. Her atomdaki basamağın sayısına ve her basamaktaki eksi yüklüelektron sayısına göre değişik kimyasal öğeler ortaya çıkar. Belirli nicelikte elektrik taşıyanelektron, bu özelliğinden dolayı elektrik akımının temel öğesidir.elektronun çeşitli görünüşlerini elektriksel olaylarla izleriz).
 4. Yükü 1,6022.10-19 Coulomb, kütlesi 9 .1096.10-28 g. olan ve atom çekirdeğinin çevresindeki erke düzeylerinde yer alan kalımlı temel parçacık.
 5. Yükü 1,6022.10-19 Coulomb, kütlesi 9 .1096.10-28 g. olan ve atom çekirdeğinin çevresindeki erke düzeylerinde yer alan kalımlı temel parçacık.
 6. Negatif yüklü çekirdek parçacığı.
 7. Yun. Atomda negatif yüklü zerrecik. (Bak: Delil-i inayet)
 8. (en)Electron.
 9. (al)Elektron
 10. (fr)Électron

Türetilmiş Kelimeler (bis)

artı eksi noktasıartı etkiartı etkiliartıartı buzsalartı çarpıklıkartı çekirdekartı dikeçartı dingilartı geri dönülen durumartart açınıkart and craftart and partart ardaelektronelektron afinitesielektron akımıelektron akışıelektron alıcıelektron aynasıelektron bağlaşmasıelektron bandıelektron bant spektrumuelektron batmasıelektroelektro akustik gitarelektro gitarelektro ışılışıelektro immunodifüzyon
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın