sodyum dodesil sülfat ne demek?

 1. C12H25 kökünü içeren, hücre zarında zar proteinlerinin çözülmesinde kullanılan biyolojik deterjan.
 2. Güçlü bir anyonik deterjan.
 3. (en)Sodium dodecylsulfate.

sodyum dodesil sülfat sds

 1. Hücre zarında protein protein, protein lipit etkileşimlerini parçaladığı için zar proteinlerinin çözülmesinde kullanılan bir biyolojik deterjan.

sodyum

 1. Atom numarası 11, atom ağırlığı 22,990, yoğunluğu 0.971 olan, 97,5 °C'de eriyen, deniz ve kaya tuzlarında, doğada birleşik olarak çok yaygın bulunan, beyaz, parlak, mum gibi yumuşak bir element (simgesi Na).
 2. Sembolü Na, Atom numarası 11, Atom kütlesi 22,989 g, e.n. 97,83
 3. Atom numarası 11, atom ağırlığı 22. 99, değerliği 1, sembolü Na olan yumuşak, gümüşümsü beyaz renkte alkali bir metal. Hücreler arası sıvının en önemli ve en çok bulunan katyonu, natriyum. Asit baz dengesini, ozmotik basıncı ve su metabolizmasını ayarlayan impuls taşınmasında görev alan bir elementtir.
 4. Atom numarası 11, atom ağırlığı 22.990, özgül ağırlığı 0.971, değerliği bir, yumuşak, gümüşümsü beyaz renkte, alkali bir metal element, natriyum.
 5. (en)Sodium, natrium, Na.
 6. (en)Sodium.

sülfat

 1. Sülfürik asidin tuzu veya esteri.
 2. (en)Sulphate.
 3. (en)Sulfate.
 4. (en)Sulphate sulfur.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

sodyum dodesil sülfat sdssodyumsodyum alüminyum silikatsodyum asit pirofosfatsodyum bentonitsodyum bikarbonatsodyum buharlı ışıtaçsodyum CMCsodyum floritsodyum flüoritsodsod itsodasoda ashsoda bottledodecadodecagondodecahedrondodecanesedodecaphonicdoddodderdoddereddoddererdoddering
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın