sodyum bentonit ne demek?

 1. Başlıca üç tabakadan meydana gelmiş olan havada kuru materyalde % 1'den az ve % 2 den daha fazla olmayan değişebilir veya bulunabilir sodyum iyonuyla belirgin olan, ilaç katılmış hayvan yemlerinde, topaklaşmaya karşı ve peletlemeye yardımcı madde olarak kullanılan bir ürün.
 2. (en)Sodium bentonite.

sodyum bikarbonat

 1. Özellikle kabartma tozu olarak kullanılan madde (NaHCO3).
 2. Karbonik asidin sodyum tuzu ve bunun hidratlandırılmış formları olup en az sodyum oranının belirtilmesi koşul olan ürünler. Asidoz tedavisi ve iyon tuzağı oluşturarak idrarı alkalileştirerek zehirlerin atılımında ilaç olarak kullanılır.
 3. (en)Sodium bicarboante.
 4. (en)Sodium bicarbonate.

sodyum buharlı ışıtaç

 1. Işığın büyük oranının sodyumun ışımasıyla ürediği boşalmalı ışıtaç.
 2. (en)Sodium vapour lamp.
 3. (fr)Lampe à vapeur de sodium

bentonit

 1. Yanardağ kül ve tüflerinin ayrışmasıyle oluşmuş killi bir kayaç.
 2. Sindirim sisteminde yumuşatıcı, irkilti önleyici, zehirli maddelerin emilmesini sınırlandırıcı, dışkı kitlesini yağlayıcı ve kayganlaştırıcı etkinliği bulunan ve ayrıca, ilaç katılmamış hayvan yemlerinde topaklaşmayı önleyici ve peletlemeye yardımcı olarak kullanılan, adsorban etkili mineral bileşik, alüminyum magnezyum silikat, alüminyum silikat, alüminohidrosilikat.
 3. (en)Bentonit.
 4. (en)Bentonite.
 5. (al)Bentonit
 6. (fr)Bentonite

Türetilmiş Kelimeler (bis)

sodyum bikarbonatsodyum buharlı ışıtaçsodyumsodyum alüminyum silikatsodyum asit pirofosfatsodyum CMCsodyum dodesil sülfatsodyum dodesil sülfat sdssodyum floritsodyum flüoritsodsod itsodasoda ashsoda bottlebentonitbentonit çamurubentonit peltesibentonit süspansiyonubentonitebentonite gelbentonite slurrybentonite suspensionbentonikbentonbentobentofajbentbent arrowbent downbent etmekbent front support
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın