purpura hastalığına ait ne demek?

 1. (en)Purpuric

purpuric

 1. Purpura hastalığına ait
 2. Kim

purpura hastalığı

 1. (en)Purpura.

purpura

 1. Deri ve mukozalardaki küçük kanamalar.
 2. Karından ayaklılar (Gastropoda) sınıfının, önden solungaçlılar (Prosobranchia) takımından, kabuğu yumurta biçiminde olup son halkası büyük olan, sıcak denizlerde yaşayan bir yumuşakça cinsi.
 3. Kılcal damar duvarlarından kan sızmasına bağlı olarak deri ve mukozalar üzerinde başlangıçta kırmızı, sonraları morumsu renk alan, nokta ve el ayası biçiminde yaygın kanama odaklarıyla kendini gösteren bir grup kanamalı hastalık.
 4. (en)Purpura.
 5. (fr)Pourpre
 6. Purpura hastalığı, domuz vebası
 7. Damar bozukluğundan ileri gelen ve deride morumsu lekelerle kendini gösteren hastalık, purpura.

ait

 1. İlgilendiren, ilişkin, ilişik, ilgili.
 2. (en)Automatic Identification Technology.
 3. (en)Agreement on Internal Trade, signed by the federal and provincial governments Text is at http://strategis ic gc ca/SSG/il00021e html.
 4. (en)The AIT front card provides an ATM trunk interface for the IPX The AIT operates in conjunction with a backcard, AIT-T3 or AIT-E3.
 5. (en)Asian Institute of Technology, Thailand.
 6. (en)Belonging to.
 7. (en)Concerning.
 8. (en)Relating to.
 9. (en)Relative to.
 10. (en)Appurtenant.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

purpura hastalığıpurpurapurpura haemorrhagicapurpura hemorajikapurpuralar çizgisipurplepurple all overpurple basilpurple brownpurple carrotpurpur intuitionpuranpurblindpurchasablehastalığın başka bir hastalıkla karışmasıhastalığın diğer organa müdahale ile tedavisihastalığın sadece kafada olduğuna inanan mezhephastalığın sebebini anlama bilimihastalığın seyrihastalığı modifiye eden antiromatizmal ilaçhastalığı teşhis etmekhastalığı vücudun başka bir bölümüne taşıyan ilaçhastalığa eğilimi olan kimse
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın