mera keneleri ne demek?

 1. Bk. çayır keneleri
 2. Sert keneler.
 3. (en)Hard ticks, hardbacked tick.

çayır keneleri

 1. Doğal yaşama yeri otlak olup, konakçıya oradan bulaşan ve üstten bakılınca ağız parçaları görülen, sert yapıda keneler familyası; otlak keneleri, kır keneleri.
 2. (en)Hard ticks.
 3. (al)Schildzecken
 4. (fr)Ixodidés
 5. (la)Ixodidae

mera kalıpları

 1. Mera hayvanlarına ek yem olarak yonca gibi kaba yemlerin değişik katkılarla pelet h

mera kapasitesi

 1. Çayır ve meralarda her baş hayvan için ayrılan kuru madde üzerinden yeşil ot miktarı.
 2. (en)Pasture allowance.

kene

 1. Koyun, köpek, at vb. hayvanların veya insanların derisinde asalak olarak yaşayan, bulaşıcı hastalıklara sebep olan böceklerin genel adı, sakırga.
 2. Eklem bacaklı hayvanlardan, örümceğimsiler (Arachnoidea) sınıfının,keneler (Acarina) takımından, erginleri koyun, köpek vb. üzerinde, kan emerek asalak yaşayan, 4 mm. kadar boyda olan dişisi kan emdikten sonra 12 mm. kadar şişebilen, gözleri bulunmayan bir tür. Akar.
 3. İnsan ve hayvanlara saldırarak, kan emici, ağılayıcı, sokup sömürücü özelliklerinden başka, çeşitli hastalıklar bulaştırmasıyle de suçlu görülen örümceğimsi eklembacaklıların genel adı; sakırga, kırışak, yavsı.
 4. Acarina alt takımı. Ixodida takımında Ixodoidea üst ailesinde bulunan, yumuşak (Argasidae) ve sert (İxodidae) keneler olmak üzere
 5. Hayvanın etine yapışıp kanını emen küçük bir böcek.
 6. (en)Tick.
 7. (en)Wood tick.
 8. (en)Acarid.
 9. (en)Hawk moth.
 10. (en)Mite.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

mera kalıplarımera kapasitesimeramera amfizemimera bitkilerimera idaresimera menajmanımera otumera yemlemesimera yoğunluğumerkenelerkeneler sebebiyle cilt inflamasyonukenelerle nakledilen enfeksiyonlarkenelerle olusan bir hastalikkenekene ağacıkene ateşikene enfestasyonlarıkene felci
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın