keneler sebebiyle cilt inflamasyonu ne demek?

 1. (en)Acarodermatitis

acarodermatitis

 1. Keneler sebebiyle cilt inflamasyonu

keneler

 1. Eklem bacaklı hayvanlardan, örümceğimsiler sınıfına giren bir takım.
 2. Eklem bacaklı hayvanlardan, gerçek eklem bacaklılar (Euarthropoda) alt dalının, örümceğimsiler (Arachnoidea) sınıfından, başlıgöğüs (sefalotoraks), yuvarlak ya da torba biçiminde karın (abdomen) bölgesinden oluşan vücutları olan, gelişmelerinde başkalaşım görülen, ayrı eşeyli ve çoğu kan emen, dış asalak, bazısı suda, bazısı bitkiler üzerinde yaşayan türleri olan bir takım. Uyuz böceği (Sarcoptes scabei), kene (Ixodes ricinus) türleri iyi bilinir. Akarlar.
 3. Yumurtadan yeni çıkmışlarında altı, erginlerinde sekiz ayak bulunan ve geçici süreler için dışasalak yaşama özelliği gösteren iri gövdeli akarlar topluluğu.
 4. Eklem bacaklı hayvanlardan gerçek eklem bacaklılar (Euarthropoda) alt dalının, örümceğimsiler (Arachnoidea) sınıfından, başl--iğo--ğüs (sefalotoraks), yuvarlak veya torba biçiminde karın bölgesine sahip olan, gelişmelerinde başkalaşım görülen, ayrı eşeyli ve çoğu kan emen dış asalak.
 5. (en)Ticks.
 6. (en)Mites and ticks.
 7. (al)Zecken
 8. (fr)Tiques
 9. (fr)Acariens
 10. (la)Ixodoidea

kenelerle nakledilen enfeksiyonlar

 1. İnsan ve hayvanlara Ixodidae ve Argasidae ailesinde bulunan türlerin ısırıklarıyla bulaştırdığı bakteriyel, viral ve paraziter kökenli ve bir çoğu zoonotik olan enfeksiyonlar.
 2. (en)Tick-borne infections.

sebebiyle

 1. (en)Prep. for.

cilt

 1. Ten.
 2. İnsan derisi.
 3. Formaları, yaprakları birbirine dikerek veya yapıştırarak kitap, defter, dergi vb.ne geçirilen deri, bez veya kâğıtla kaplı kapak
 4. Bir eserin ayrı ayrı basılan bölümlerinden her biri
 5. Kitaba geçirilen ve deri, bez ya da kâğıtla kaplı bulunan mukavva kapak, kap.
 6. Bir yapıtın ayrı kitap halinde basılan bölümlerinden her biri.
 7. Bk. birim
 8. (Bak: Cild)
 9. (en)Cutaneous.
 10. (en)Skin.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kenelerkenelerle nakledilen enfeksiyonlarkenelerle olusan bir hastalikkenekene ağacıkene ateşikene enfestasyonlarıkene felcikenken drydenken keseykenakenadsebebiylesebebiyetsebebiyet vermeksebebi hilkatsebebi olmaksebebi uygulasebebi vücudsebebsebeb i kafisebeb i telif
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın