lahana kelebeği ne demek?

 1. Eklem bacaklı hayvanlardan, böcekler (Insecta) sınıfının, pul kanatlılar (Lepidoptera) takımından, 6 cm kadar genişlikte, beyaz renkli ve benekli, tırtılları genellikle lâhana yaprakları üzerinde yaşayan bir tür.
 2. Çok açık sarı kanatları üzerinde kara benekler bulunan ve kurtçukları dolayısıyle sebze bahçelerinde, özellikle lahanalarda büyük zararlara yol açan kelebek.
 3. (en)Cabbage butterfly.
 4. (al)Kohlweissling lâhana kelebeğiEklem bacaklı hayvanlardan, böcekler (Insecta) sınıfının, pul kanatlılar (Lepidoptera) takımından, 6 cm kadar genişlikte, beyaz renkli ve benekli, tırtılları genellikle lâhana yaprakları üzerinde yaşayan bir tür.
 5. (al)Grosser Kohlweissling Zooloji Terimleri Sözlüğü
 6. (fr)Papillon du chou
 7. (la)Pieris brassicae
 8. (la)Pieris brassica

lahana kelebekleri

 1. Tırtıl çağında tarım bitkilerine zarar veren, sarı yada ak kanatlı kelebekler familyası.
 2. (en)Pierids.
 3. (al)Weisslinge
 4. (fr)Piérides
 5. (la)Pieridae

lahana

 1. Turpgillerden, geniş ve kalınca kat kat yaprakları olan, güz ve kış sebzesi olarak yetiştirilen ve birçok türü olan bitki, kelem (Brassica oleracea).
 2. Turpgiller (Cruciferae) familyasından, ülkemizde bazı türlerinin kültürü yapılan, yaprakları sebze olarak kullanılan otsu bitkiler. Başlılâhana (Brassica oleracea var. oleracea), karalâhana (B.oleracea var. acephala), Brüksellâhanası (B.oleraceae var. gemmifera), karnabahar (B.oleracea var. botrytis), alabaş (Brassica oleracea var. gongylodes) en çok kültürü yapılan çeşitleridir.
 3. Turpgiller familyasından, yaprakları sebze olarak kullanılan, protein bakımından zengin, sindirilme derecesi yüksek, so--güg--a karşı dayanıklı yeşil bitki.
 4. (en)Cabbage.
 5. (en)Rabbit food.
 6. (fr)Chou cabus, chou potager
 7. (la)Brassica oleracea

Türetilmiş Kelimeler (bis)

lahana kelebeklerilahanalahana ağkurdulahana bitilahana çorbasılahana dolmasılahana güvesilahana kök urulahana kurdulahana mildiyösülahanlahalahametlahkelebeğe benzerkelebekelebekkelebek ağıkelebek bıçakkelebkelebçe
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın