lahana kurdu ne demek?

 1. Lahana kelebeği ve benzerlerinin, lahanalarda gelişen tırtıllarına verdiğimiz özel ad.
 2. (en)Cabbageworm.
 3. (al)Kohlraupe

lahana kelebeği

 1. Eklem bacaklı hayvanlardan, böcekler (Insecta) sınıfının, pul kanatlılar (Lepidoptera) takımından, 6 cm kadar genişlikte, beyaz renkli ve benekli, tırtılları genellikle lâhana yaprakları üzerinde yaşayan bir tür.
 2. Çok açık sarı kanatları üzerinde kara benekler bulunan ve kurtçukları dolayısıyle sebze bahçelerinde, özellikle lahanalarda büyük zararlara yol açan kelebek.
 3. (en)Cabbage butterfly.
 4. (al)Kohlweissling lâhana kelebeğiEklem bacaklı hayvanlardan, böcekler (Insecta) sınıfının, pul kanatlılar (Lepidoptera) takımından, 6 cm kadar genişlikte, beyaz renkli ve benekli, tırtılları genellikle lâhana yaprakları üzerinde yaşayan bir tür.
 5. (al)Grosser Kohlweissling Zooloji Terimleri Sözlüğü
 6. (fr)Papillon du chou
 7. (la)Pieris brassicae
 8. (la)Pieris brassica

lahana kelebekleri

 1. Tırtıl çağında tarım bitkilerine zarar veren, sarı yada ak kanatlı kelebekler familyası.
 2. (en)Pierids.
 3. (al)Weisslinge
 4. (fr)Piérides
 5. (la)Pieridae

Türetilmiş Kelimeler (bis)

lahana kelebeğilahana kelebeklerilahana kök urulahana ağkurdulahana bitilahana çorbasılahana dolmasılahana güvesilahanalahana mildiyösülahanlahalahametlahkurduhkurdun adı yaman çıkmış, tilki vardır baş keserkurdun oğlu akıbet kurt olurkurdurmakurdurmakkurdurtmakurdurtmakkurdkurda aitkurda dönüşmekurda neden boynun kalın demişler, işimi kendim görürüm de ondan demişkurdahkurkur bandı sistemikur davranışıkur dosyası eklekur farkı
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın