kimya doğrulumu ne demek?

 1. Kimyasal maddelerin etkisi ile bitkilerde görülen, maddeye doğru veya ters yöne yönelme durumu, şimiotropizm.

kimya

 1. Maddelerin temel yapılarını, birleşimlerini, dönüşümlerini, çözümleme, birleşim ve üretim yöntemlerini inceleyen bilim.
 2. Üstün özellikler taşıyan çok değerli şey
 3. Özdeklerin temel yapılarını, bileşimlerini, dönüşümlerini; çözümleme, bireşim ve üretim yöntemlerini inceleyen bilim dalı.
 4. Maddelerin temel yapılarını, bileşimlerini, vb.yi inceleyen bilim.
 5. Mec. Üstün nitelikler taşıyan, çok değerli.
 6. Basit cisimlerin hususiyetlerini, bu cisimlerin birbirlerine olan tesirlerini ve bundan ileri gelen birleşmeyi inceleyen ilim. Basit maddelerdeki değişikliği anlamağa çalışan ilim kolu.
 7. Yalınç cisimlerin özelliklerini, bu cisimlerin molekülce birbiri üzerindeki etkilerini ve bu etkileşimden ortaya çıkan bileşimleri inceleyen bilim.
 8. Öğrencilere doğayı oluşturan özdeklerin yapısını, bu özdeklerin hangi koşullar altında ve hangi ilkelere göre birleştiğini ve değiştiğini anlatmak;kimyanın bugünkü uygarlığa ve teknik gelişmelere olan katkısını açıklamak;kimya olayları ile canlıların yaşayışı arasındaki sıkı bağları göstermek amacıyle orta dereceli okullarda okutulan ders.
 9. (en)Chemical.
 10. (en)Stinks.

kimya bilimi

 1. (en)Chemical science

Türetilmiş Kelimeler (bis)

kimyakimya bilimikimya bölümükimya endüstrisikimya göçümükimya ile tedavikimya laboratuarikimya mühendisikimya mühendisliğikimya olmakkimkim bileşik olmayankim bilirkim bulduysa onundurkim çift dekompozisyondoğrulumdoğruludoğrulu çizimdoğruluğu ispatlanmamışdoğruluğu şüphelidoğruluğundan şüphe duyulan yazıdoğruldoğruladoğrulamdoğrulam kuramıdoğrulamadoğrudoğru açıdoğru akımdoğru akıma çevirmedoğru akıma çevirmek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın