karar ağacı ne demek?

  1. Bir karar sürecinde seçenekler, olaylar ve bunlara bağlı olarak elde edilecek sonuçların ödüllerin grafiksel gösterimi.
  2. (en)Decision tree.

karar açıklaması

  1. Vergilerde itiraz ve yargı örgütlerince sınırlanan sonuçlar belirgin olmaz ya da bunlar birbirine uymayan bölümleri kapsarlarsa vergi alan ve ödeyenlerin yasasında belirtilen süre içinde bunlar da açıklama yapılmasını istemeleri.
  2. (en)Lighting of of decision.
  3. (fr)Éclaircissements de décision

karar alma

  1. İktisadi karar birimlerinin belirlenmiş bir ya da daha fazla amaca ulaşmak için varolan çeşitli seçenekler arasında seçim yapmalarına yönelik davranış biçimi.
  2. (en)Decision making.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

karar açıklamasıkarar almakarar almakkarar anıkarar başıkararkarar birimikarar defterikarar değerikarar değişkenikarakara adamıkara afrikakara ağaçkakankara ağızlıağacı damarlı boyamakağacı kurt, insanı dert yerağacımsıağacın karekteristik yapısına sahip olanağacın kurdu içinde olurağacın meyvesi olunca, başını aşağı salarağacın tepesindeağacın tepesindekiağacın yaşını gösteren halkalarağacaağaca balta vurmuşlar sapı bedenimden demişağaca benzeyenağaca çıkan keçinin dala bakan oğlağı olurağaca çıkarmakağaağa aitağa arzıağa borç eder, uşak harçağa bölüğü
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın