işleyim kenti ne demek?

 1. Özyapısının başat niteliği, işleyim kuruluşlarının ve üretimliklerin çok sayıda olması ve çalışan nüfusunun büyükçe bir oranının işleyim etkinliklerinde yer almasına dayanan kent.
 2. (en)Industrial city.
 3. (fr)Ville industrielle

işleyim karmaşığı

 1. Kimi ağır işleyimlerde, üretimde ortak amaca ulaşmada birbirini tamamlayan birçok kuruluşların bir araya gelmesi durumu.
 2. (en)Industrial complex.
 3. (fr)Complex industriel

işleyim kimyası

 1. Kimyasal süreçlerin tecimsel ölçekte uygulanmasıyla uğraşan kimya dalı.

kent

 1. Şehir
 2. Site.
 3. Başta tecim, işleyim, yönetim ve eğitim olmak üzere çeşitli görevleri bir araya toplayan ve bu görevlerden daha egemen olanına göre yaşam biçimi ve çevresine etkileri bakımından ayrımlı büyük yerleşim özeği.
 4. Şehir, kasaba.
 5. (en)County in southeastern England on the English Channel; the first to be colonized by the Romans United States painter noted for his woodcuts.
 6. (en)County in southeastern England on the English Channel; the first to be colonized by the Romans.
 7. (en)United States painter noted for his woodcuts.
 8. (en)City.
 9. (en)Town.
 10. (en)Civic.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

işleyim karmaşığıişleyim kimyasıişleyim bankasıişleyim bitkileriişleyim bölgesiişleyim filmiişleyimişleyim özeğiişleyim sinemasıişleyimleşmeişleyiciişleybilimişleyenişleyen demir pas tutmazişleişleçişlekişlek caddeişlek ekkentilyonkentin iş merkezikentishkentişlerikentkent ailesikent akımıkent atıklarıkent atıklarının yok edilmesikenken drydenken keseykenakenad
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın