iğne balığı ne demek?

 1. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının,iğne balığıgiller (Fierasferidae) familyasından, karın yüzgeci olmayan, vücudu çıplak, art kısmı ince ve ucu sivri bir kuyruk biçiminde uzamış, denizhıyarlarının kloağına gömülerek yaşayan bir tür.
 2. Kemikli balıklardan, iğne balığıgiller (Fierasferidae) familyasından, karın yüzgeci olmayan, vücudu çıplak, arka kısmı ince ve ucu sivri bir kuyruk biçiminde uzamış, deniz hıyarlarının kloağına gömülerek yaşayan bir tür.
 3. (en)Nidlefish.
 4. (fr)Aurin
 5. (la)Fierasfer acus

iğne balığıgiller

 1. Balıklar (Pisces) sınıfının, kemikli balıklar (Teleostei) takımının, benzemez omuzlular (Heteromi) alt takımından, vücuttan kuyruk gibi uzamış, karın yüzgeçleri bulunmayan, pulsuz, anüsleri gırtlağının altında bulunan türlere sahip bir familya.
 2. Kemikli balıklardan, benzemez omuzlular (Heteromi) takımından, vücutları kuyruk gibi uzamış, karın yüzgeçleri bulunmayan, pulsuz, anüsleri gırtlağının altında bulunan türlere sahip bir familya.
 3. (en)Fierasfers.
 4. (fr)Aurins
 5. (la)Fierasferidae
 6. (la)Fierasferidae, Carapidae, fierasfer: bir tip balık

iğne batırmak

 1. (en)Prick.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

iğne balığıgilleriğne batırmakiğne batmasıiğneiğne ardıiğne atsan yere düşmeziğne biçimindeiğne darbe izli fişekiğne deliğiiğne deliğinden geçmekiğnaiğ ağacıiğ iplikiğ iplikcikleriiğ iplikçiğibalığı çokbalığa aitbalığa çıkmakbalığa gittibalıbalı olan bal yemez mibalı parmağı uzun yemez, kısmetlisi yerbalıbaş
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın