gösterişli insan ne demek?

 1. (en)Dasher

dasher

 1. Şık tip, modayı takip eden kimse; kaymak karıştırıcı
 2. Gösterişli insan
 3. Çarpma makinasında karıştırıcı araç.

gösterişli ama değersiz

 1. (en)Brummagem, tinsel.

gösterişli ama değersiz şey

 1. (en)Brummagem, gaud.

insan

 1. İki eli olan, iki ayak üzerinde dolaşan, sözle anlaşan, akıl ve düşünme yeteneği olan en gelişmiş canlı.
 2. Bu türden olan canlı.
 3. Kişi, şahıs, âdemoğlu, âdem evladı
 4. Huy ve ahlak yönünden üstün nitelikli (kimse).
 5. Memeliler (Mammalia) sınıfının,insangiller (Hominidae) familyasından, iki ayağı üzerinde duran ve yürüyen, kolları kısa, vücudunun birçok yerlerinde tüyler azalmış, çeneleri belirli, beyinleri çok gelişmiş, kafatası yuvarlak ve yüz açısı yüksek, konuşabilen tek yaratık.
 6. (Bu kelimenin aslı, lugat alimlerince "ins" den geldiği söylenir. Kamusta da kufiun'a göre "Nisyan" kelimesinden geldiği zikredilmektedir.)Akıl, şuur ve iman ile diğer canlılardan ayrı, Cenab-ı Hakk'ın en mükerrem yarattığı mahluku olup, Rabbani ni'metleri unutkanlığı dolayısıyla insan denilmiş.
 7. (en)Modern man.
 8. (en)Hominid.
 9. (en)Human.
 10. (en)Anthropo-.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

gösterişli ama değersizgösterişli ama değersiz şeygösterişli dilgösterişli eşyalar yapangösterişli giyinengösterişligösterişli hareketgösterişli kıyafetgösterişli konutgösterişli olarakgösterişlegösterişlemegösterişgösteriş etkisigösteriş güdüsüyle tüketimgösteriş içingösteriş meraklısı olmakinsaninsan aklını aşaninsan anatomisiinsan ayağı değmemişinsan ayaktan, at tırnaktan kaparinsan azmanıinsan babesiozisiinsan bağışıklık yetersizliği virüsüinsan bakısıinsan başlıinsainsaat derziinsaat sahasiinsafinsaf etmek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın