durgunluk tezi ne demek?

 1. Bk. durgunluk savı

durgunluk savı

 1. Mutlak gelir önsavına göre gelir artışına bağlı olarak ortalama tüketim eğiliminin düşeceği öngörüsünden hareketle, büyüyen bir ekonomide yatırımların reel gayrisafî yurtiçi hasılaya oranı sabit varsayıldığında, kamu harcamalarının reel gayrisafî yurtiçi hasılaya oranı artmadığı durumda ekonomilerin durgunluğa gireceğini ileri süren sav.
 2. (en)Stagnation thesis.

durgunluk anoksisi

 1. Dolaşım anoksisi.
 2. (en)Retention anoxia.

durgunluk hipoksisi

 1. Akciğerlerdeki kısmi oksijen basıncı ve hemoglobin yoğunluğu normal olmasına rağmen dolaşım durgunluğuna bağlı olarak gerçekleşen hipoksi, stagnant hipoksi.
 2. (en)Stagnant hypoxia.

tez

 1. Çabuk olan, süratli.
 2. Süratli bir biçimde.
 3. Sav.
 4. Üniversitelerde öğrencilerin veya öğretim üyelerinin hazırlayıp bazen bir sınav kurulu önünde savundukları bilimsel eser
 5. Bkz. bilimseltez.
 6. KEskin.
 7. Çabuk, hızlı.
 8. Yara. (Osmanlıca'da yazılışı: te'z)
 9. Üniversitelerde ve yüksek okullarda öğrencilerin ya da öğretim üyelerinin hazırlayıp kimi zaman bir sınav kurulu önünde savundukları bilimsel yapıt. bk. sav.
 10. (en)Quick.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

durgunluk anoksisidurgunluk hipoksisidurgunluk ödemidurgunluk sarılığıdurgunluk savıdurgunlukdurgunluk sebebi olandurgunlaşmadurgunlaşmakdurgunlaşmamakdurgunlaştırmadurgunlaştırmakdurgundurgun ayrımdurgun çekimdurgun dalgadurgun durumtezikmekteziktirmektezinteziyeteztez beritez canlıtez canlılıktez dişilik
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın