belirleyici faktör ne demek?

 1. (en)Determinant.

belirleyici kurgu

 1. Bilinçli ya da dolaylı olarak amaç belirten anlıksal bir eğilim.

belirleyici madde

 1. Belirleyici faktör. 1. Herhangibir maddeyi kimyasal olarak belirleyen faktör. 2. Tam yeri ve büyüklüğü bilinmeyen genlerin kalıtımını izlemede kullanılan, yeri ve etkisi bilinen bir gen ya da DNA parçası. 3.Elektroforez sırasında jellerde kullanılan büyüklükleri bilinen parçalardan oluşan DNA. Marker.
 2. (en)Marker.
 3. (fr)Marqueur

faktör

 1. Etken, etmen
 2. Bk. üretimfaktörleri
 3. Bk. etken
 4. Gen, genetik etken
 5. Vitaminler ve diğer esansiyel elementler
 6. Biyolojik, iklimsel, besinsel vb. olabilen ve bir etki yapan herhangi bir ajan.
 7. Bir biyokimyasal olayda görev yapan, henüz tamamıyla tanımlanmamış bir madde ya da etken. Çoğunlukla tanımlandıktan sonra da kullanılmaya devam edilir ya da ayrıca isimlendirilir.
 8. Hayvan beslemede, bir vitamin, mineral veya diğer bir besin maddesi veya besin maddesi olmayan, genellikle hayvanın büyümesi veya döl verimi üzerine etkili olan, tanımlanmış veya henüz tanımlanmamış bulunan madde.
 9. İstatistiksel çalışmalarda, kategorik değişken ve nitel özelliğe sahip değişken, etmen.
 10. Fr. Bir neticeyi meydana getiren unsurlardan her birisi. Amil.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

belirleyici kurgubelirleyici maddebelirleyici olmakbelirleyici örnekbiçimbelirleyicibelirleyicilerbelirleyicilikbelirleyenbelirleyen şeybelirlebelirlemebelirlemekbelirlememekbelirlenebilirfaktörfaktör akışkanlığıfaktör analizifaktör analizli skalafaktör arz fonksiyonufaktör arzıfaktör donanımıfaktör donanımı teorisifaktör donatımıfaktör elffaktitiffaktorfaktoringfaktoriyelfaktorizasyon
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın