artık değil ne demek?

 1. (en)No.

artık değişke

 1. Bir veri kümesi değişkesinin, belirli dizgesel öğelerin etkilerinin kaldırılmasından sonra artakalan bölümü. Açıklanamayan nedenlere dayalı değişimi ölçer. anlamdaş yanılgı değişkesi.
 2. (en)Residual variance.

artık değer

 1. İşçinin, iş gücünün karşılığı olarak ödenen değerin üzerinde ürettiği ve işverenin, karşılığını ödemeksizin sahip olduğu ek değer.
 2. İyesinin hiçbir katkısı, emeği olmaksızın, kamunun etkinlikleri sonucunda bir toprak parçasının ya da taşınmazın değerindeki artış.
 3. (en)Surplus value.
 4. (en)Residual cost / value.
 5. (en)Appreciation surplus.
 6. (en)Incremental value.
 7. (fr)Plus-value foncière

değil

 1. Cümle içinde art arda kullanılan iki veya daha çok özneyi, tümleci, yüklemi, aralarından bazılarına olumsuzluk kavramı vererek birbirine bağlayan veya yüklemin olumsuz çekimini sağlayan kelime
 2. (en)Ain't.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

artık değişkeartık değerartık dirençartık açıklamaartık akımartık alanartık bırakılmış olmakartık buraya gelmiyorartıkartık cisimlerartık çalışmaartık çözücüartıartı buzsalartı çarpıklıkartı çekirdekartı dikeçdeğildeğil mi kideğillemedeğilleme eklemideğilleme önermesideğillemeli geçişli bağıntıdeğillemeli ikil önerme kalıplarıdeğilleyicideğilleyici önermedeğdirişdeğdirmedeğdirmekdeğeçdeğer
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın