özgürlük korkusu ne demek?

 1. (en)Eleutherophobia

eleutherophobia

 1. Özgürlük korkusu

özgürlük dizili

 1. Anlamlılığı sınanacak bir gözlem değerinin karşılaştırılacağı kuramsal değeri saptamak için başvurulan ve bir olasılık dağılımında, belli bir güven ve anlamlılık düzeyinde yer alan bu rastlantılı ve ölçünlü değerin gözlem değerini veren dağılımın sıra ve dikeç sayısına göre değişen sayısal basamaklardan hangisi için söz konusu olduğunu gösteren ölçüm.
 2. (en)Degree of freedom.

özgürlük etiği

 1. Ahlakın, toplumun temel ekonomik yapısının ve sınıf farkının bir ürünü ve yansıması olduğunu savunan, kendini gerçekleştirme veya belirleme veya özgürlüğü en yüksek değer olarak konumlayan etik görüş.
 2. (en)Liberal ethics.

korku

 1. Bir tehlike veya tehlike düşüncesi karşısında uyanan kaygı duygusu
 2. Kaygı, üzüntü
 3. Kötülük gelme ihtimali, tehlike, muhatara.
 4. Gerçek veya beklenen bir tehlike ile yoğun bir acı karşısında uyanan ve coşku, beniz sararması, ağız kuruması, kalp, solunum hızlanması vb. belirtileri olan veya daha karmaşık fizyolojik değişmelerle kendini gösteren duygu.
 5. Gerçek ya da beklenen bir tehlike ile yoğun bir acı karşısında uyanan ve coşku, beniz sararması, ağız kuruması, yürek ve solunum hızlanması gibi belirtileri olan, ya da daha karmaşık fizyolojik değişmelerle kendini gösteren duygu.
 6. (en)Gothic.
 7. (en)Horror.
 8. (en)Fear.
 9. (en)Fright.
 10. (en)Scare.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

özgürlük diziliözgürlük etiğiözgürlük savaşçısıözgürlük ve zorunluluközgürlüközgürlükçüözgürlükçü demokrasiözgürlükçü kimseözgürlükçülüközgürlüğü bağlayıcı cezalarözgürlüğün kısıtlanmasıözgürlüğün kötüye kullanılmasıözgürlüğüne kavuşturmaközgürlüğünü duymaközgürleşmeözgürleşmeközgürleştirmeözgürleştirmekkorkusu ilekorkusu olmamakkorkusuylakorkusuzkorkusuz kimsekorkusuzcakorkusuzca beyan etmekkorkusuzlukkorkukorku dağları beklerkorku dalgasıkorku damarıkorku duymakkorkkork aprilin beşinden, öküzü ayırır eşindenkorkacak bir şey yokkorkakkorkak bezirgn ne kr eder ne zarar
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın