örümcekağı kent ne demek?

 1. Özeğinden çevresine doğru ışın gibi yayılan yolları olan, örümcekağı biçiminde dokusu bulunan kent.

örümcekağı doku

 1. Kent özeğinden çıkan ve çevreye doğru uzayan yollar boyunca, oturma, çalışma ve dinlenme yapılarının yerleşmiş olduğu, bölgesel alışveriş yerlerinin ve yeşil alanların serpiştirildiği yoğun yapı adalarının, anayolların; enine kimi yollarla birbirine bağlandığı yerleşme düzeni, kent dokusu.
 2. (en)Radial pattern, spider's web pattern.

örümcekağı önermesi

 1. İstemin fiyat ve gelir esnekliğinin düşük olduğu, üretimin doğa koşullarının etkisine açık bulunduğu ve sunumun fiyat değişimlerine gecikmeli tepki verdiği tarım ürünleri piyasasında ortaya çıkan sel, kuraklık, zararlıların artması ve salgın hastalık gibi olağan dışı bir durumun üretimi denge düzeyinden saptırmasıyla fiyatın ve üretim miktarının zaman içinde izleyeceği yolun örümcek ağına benzemesi nedeniyle bu adla anılan ve Mordecai Ezekiel tarafından geliştirilen gecikmeli bir devingen piyasa modeli.
 2. (en)Cobweb theorem.

kent

 1. Şehir
 2. Site.
 3. Başta tecim, işleyim, yönetim ve eğitim olmak üzere çeşitli görevleri bir araya toplayan ve bu görevlerden daha egemen olanına göre yaşam biçimi ve çevresine etkileri bakımından ayrımlı büyük yerleşim özeği.
 4. Şehir, kasaba.
 5. (en)County in southeastern England on the English Channel; the first to be colonized by the Romans United States painter noted for his woodcuts.
 6. (en)County in southeastern England on the English Channel; the first to be colonized by the Romans.
 7. (en)United States painter noted for his woodcuts.
 8. (en)City.
 9. (en)Town.
 10. (en)Civic.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

örümcekağı dokuörümcekağı önermesiörümcekağı tasarörümcekağı yolörümcekörümcek adamörümcek agiörümcek ağıörümcek ağı ile kaplanmışkentkent ailesikent akımıkent atıklarıkent atıklarının yok edilmesikent başkanıkent biçimikent birleşmesikent büyümesikent coğrafyasıkenken drydenken keseykenakenad
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın