öldürme oranı ne demek?

 1. Kemoterapötik ilaçların klinik etkinliklerinin değerlendirilmesinde kullanılan, bir ilacın tedavi dozlarıyla plazma ve diğer vücut sıvılarında elde edilebilen en yüksek konsantrasyon değerini onun MİK90 % değerine bölerek bulunan oran.
 2. (en)Killing ratio.

öldürme eğrisi

 1. Kemoterapötik ilaçların klinik etkinliklerinin değerlendirilmesinde kullanılan, belirli sayıda bakteri inkübe edilen sıvı kültür ortamına, belirli konsantrasyonda ilaç eklenmesinden sonra, belli aralarla örnek alınarak ortamda kalan bakteri sayısının ölçülmesi ve bu bakteri sayısındaki azalmanın zamana göre çizilen grafiği.
 2. (en)Killing curve.

öldürme içgüdüsü

 1. (en)Killer instinct.

ora

 1. O yer
 2. Kıyı, kenar, çizgi, sınır.Dgr.: anat. ora
 3. (en)That place.
 4. (en)Money of account among the Anglo-Saxons, valued, in the Domesday Book, at twenty pence sterling.
 5. (en)UW Office of Regional Affairs.
 6. (en)UCLA Office of Research Administration.
 7. (en)FDA's Office of Regulatory Affairs.
 8. (en)Office of Regulatory Affairs; Branch of FDA which is responsible for district offices and therefore also controls the inspections of manufacturers.
 9. (en)Parameter file.
 10. (en)An ORA is an assessment of a customer system provided by Oracle Consulting.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

öldürme eğrisiöldürme içgüdüsüöldürmeöldürmeköldürmek için saldırmaköldürmemeköldüröldürdüöldürecek gibiöldüresiyeöldükten sonraöldükten sonra gerçekleşenöldükten sonra kazanılan ünöldükten sonra olanöldükten sonra vücudun katılaşmasıoranoran bilgisioran birimioran değiştiroran dışıoraorachoracheoracıkoracıkta
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın