tarla ardıç kuşu ne demek?

 1. Bk. çekirge kamışçını

çekirge kamışçını

 1. Kuşlar (Aves) sınıfının, ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının, ötleğengiller (Sylviidae) familyasından, 13.5 cm kadar uzunlukta, sırtı yeşil kahverengi, karnı açık renkli olan, Avrupa ve Asya'nın çayır ve ormanlarında yaşayan, Türkiye'nin Trakya ve Kuzeydoğu Anadolu sınır bölgesinde kuluçkaya yatan, böcek ve böcek lârvaları ile beslenen göçmen bir tür. Çekirge ötleğeni, tarla bülbülü, tarla ardıç kuşu.
 2. (en)Grasshoper warbler.
 3. (fr)Locustella tachetée
 4. (la)Locustella naevia

tarla

 1. Tarıma elverişli olan, sınırlı ve belirli toprak parçası
 2. Deniz hayvanlarının çok olduğu yer.
 3. Tarım coğrafyasında, dar anlamıyla "sürülen, ekilen" toprak.
 4. (en)Field.
 5. (en)Arable field.
 6. (en)Infield.
 7. (en)Garden bed.
 8. (en)Grounds.
 9. (en)Plantation.
 10. (fr)Champ

tarla açma

 1. İlkel ekonomide ormanın ya da ağaçlık bir yerin ağaçlarını kestikten sonra köklerini yakarak ve temizleyerek orasını ekilir duruma getirme işlemi.
 2. (en)Slash and burn.
 3. (fr)Défrichement

ardıç

 1. Servigillerden, güzel kokulu yapraklarını kışın da dökmeyen, yuvarlak kara yemişleri ilaç olarak kullanılan bir ağaççık (Juniperus).
 2. Servigiller (Cupressaceae) familyasından, kışın yapraklarını dökmeyen, bazı türlerinden katran elde edilen, ağaççık ya da çalımsı bitkiler.
 3. Ilıman ve soğuk bölgelerde yetişen, kışın yapraklarını dökmeyen bir ağaç türü.
 4. Dağ selvisi, arar ağacı.
 5. (en)Juniper.
 6. (fr)Genièvre
 7. (la)Juniperus

Türetilmiş Kelimeler (bis)

tarlatarla açmatarla açmaktarla ardıcıtarla atkuyruğu zehirlenmesitarla bülbülütarla cüce sıçanıtarla çekirgeleritarla faresitarla hummasıtartar and feathertar archiving utilitytar brushtar heelsardıçardıç bülbülüardıç katranıardıç kuşlarıardıç kuşuardıç kuşugillerardıç otuardıç rakısıardıçkuşuardıçkuşu şeklindeardı arası kesilmemekardı ardınaardı arkası kesilmedenardı arkası kesilmeyenardı kesilmemek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın