tüy bezeme ne demek?

 1. Çeşitli renk ve biçimdeki kuş tüyleriyle giysiyi, yakayı, başı, alnı, kolları, araç gereçleri vb. bezeme.
 2. (en)Feather ornament.
 3. (fr)Ornement en plume

tüy bayrağı

 1. Kuşlarda tüy ekseninin çevresinde bulunan ve radyus ile ramuslardan meydana gelen safiha biçimindeki parça. Veksillum.
 2. (en)Vane.
 3. (fr)Barb
 4. (la)Vexillum: bayrak

tüy bitleri

 1. (Yun. mallos: yün; phagein: yemek) Eklem bacaklı hayvanlardan, gerçek eklem bacaklılar (Euarthropoda) alt dalının, böcekler (Insecta) sınıfının, kanatlılar (Pterygota) alt sınıfından, 6 mm kadar uzunlukta ve vücutları yassı, kanatları ikincil olarak körelmiş, gelişmelerinde başkalaşım görülmeyen, kuşların tüyleri, memelilerin kılları arasında yaşayan, tavuk biti (Goniocotes hologaster) türü iyi bilinen bir takım.
 2. Evcil kanatlılarda ve çeşitli dağ kuşlarında yaşayan ısırıcıbitler topluluğu.
 3. Yabani kuşlarda, kümes hayvanlarında, evcil ve yabani memelilerde parazitlenen, Amblycera ve Ischnocera olmak üzere iki alt takımı bulunan böcek alt takımı. Bu türler deri üzerideki yapağı, saç ve kılların keratin yapıları ve dermal sızıntıyla beslenirler, çiğneyici bitler, ısırıcı bitler, yapağı bitleri, Mallophaga.
 4. (en)Biting lice, chewing lice.
 5. (en)Birdlice.
 6. (al)Federlinge
 7. (al)Pelzfresser
 8. (fr)Mallophages
 9. (la)Mallophaga

bezeme

 1. Süsleme, tezyin.
 2. Süs, süsleyen şey.
 3. (en)Meringue, delicate mixture of egg whites and sugar that is beaten stiff and browned in the oven and is usually used as a topping for pies and cakes; gland.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

tüy bayrağıtüy bitleritüy ağırlıktüy akarıtüy atmaktüytüy çekmetüy dikmektüy dökmetüy dökmektübajtübaltübaperitonealtübbatübbanbezemebezeme kıvrımıbezemecibezemecilikbezemekbezemelibezememekbezembezem bezibezem bölümübezem değişimibezem desteğibezebeze gibibezecbezecikbezek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın