sandık başkanı ne demek?

 1. Seçimlerde sandık kurulunun başkanlığına getirilen kimse.

sandık balığı

 1. Sandık balığıgillerden, tropikal denizlerde yaşayan, vücudu çok kenarlı sert kemik plakalardan oluşan zırh ile kaplı, 0,5 m kadar olabilen bir balık (Lactophrys triqueter).
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının,sandık balığıgiller (Ostraciontidae) familyasından, 25-35 cm kadar uzunlukta, kemik plâklardan yapılmış üç köşeli bir zırh ile kaplı, Tropik denizlerde yaşayan bir tür.
 3. Kemikli balıklardan, sandık balığıgiller (Ostraciidae) familyasından, 35 cm kadar uzunlukta olabilen, kemik plaklardan yapılmış, üç köşeli bir zırhla kaplı, tropik denizlerde yaşayan bir tür.
 4. (en)Trunk fish.
 5. (fr)Coffre
 6. (la)Lactophrys triqueter

sandık balığıgiller

 1. Sandık biçimi vücutları kemik plakalarla kaplı omurgalı hayvanlar sınıfı.
 2. Balıklar (Pisces) sınıfının, kemikli balıklar (Teleostei) takımının, çengel çeneliler (Plectognathi) alt takımından, vücutları sandık biçiminde, üzerleri kemik safihalarla zırhlanmış gibi olan, karın yüzgeçleri bulunmayan, mercanlar arasında yaşayan türlere sahip bir familya.
 3. Kemikli balıklardan, dört dişliler (Tetraodontiformes) takımından, vücutları sandık biçiminde, üzerleri kemik plakalarla zırhlanmış gibi olan, karın yüzgeçleri bulunmayan, mercanlar arasında yaşayan türlere sahip bir familya.
 4. (en)Trunkfishes.
 5. (fr)Coffres
 6. (la)Ostraciontidae
 7. (la)Ostraciidae

başka

 1. Bilinenden ayrı, değişik, farklı, özge
 2. Nitelik yönünden alışılmışın dışında bir üstünlüğü olan
 3. Konu edilen, bilinenden ayrı nesne ve kimse için teklik veya çokluk olarak başkası, başkaları biçiminde kullanılan bir söz
 4. "Ayrıca, üstelik, bir yana" anlamlarında -dan / -den başka biçiminde kullanılan bir söz.
 5. (en)Other.
 6. (en)Another.
 7. (en)Different.
 8. (en)Alternative.
 9. (en)Distinct.
 10. (en)Other than.

Türetilmiş Kelimeler (bis)

sandık balığısandık balığıgillersandıksandık bölmesisandık çevresisandık düzmeksandık eminisandık eşyasısandık gözlemcisisandık istifsandığa koymaksandsand badgersand bagsand banksand barbaşkanın oyubaşkanbaşkan karısıbaşkan tarafından yayınlatılan mesajbaşkan vekilibaşkan yardımcısıbaşkabaşka adbaşka alfabe ile yazmakbaşka alfabeyle yazmabaşka anlam vermek
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın