pullu sazan ne demek?

 1. Bir tür balık.
 2. Sazan.
 3. (la)Cyprinus carpio

bir

 1. Sayıların ilki.
 2. Bu sayıyı gösteren 1, I rakamlarının adı.
 3. Bu sayı kadar olan.
 4. Herhangi bir varlığı belirsiz olarak gösteren (sayı).
 5. Tek.
 6. Beraber.
 7. Eş, aynı, bir boyda.
 8. Ortaklaşa olan, birleşik, müşterek.
 9. Kuyu. (Osmanlıca'da yazılışı: bi'r)
 10. Yıldırım. Bulutdan buluta veya bulutdan yere elektrik boşanması.

pullu sürüngenler

 1. Sürüngenler (Reptilia) sınıfından, derilerinin üzerinde keratinleşmiş pul ya da örtüler bulunan, diapsit tip kafatasları olan, bir çift kopulasyon organları bulunan, kloak açıklıkları enine şekilli, karada ve suda yaşayan hayvanları içine alan kertenkeleler (Lacertilia, Sauna) ve yılanlar (Ophidia, Serpentes) olmak üzere iki alt takımı olan bir takım.
 2. (en)Lizards and snake.
 3. (fr)Squamates
 4. (la)Squamata, squamatus: pullu

pullu hayvanlar

 1. Memeliler (Mammalia) sınıfının, etenliler (Placentalia) alt sınıfından, vücutları büyük ve yassı, kahverengi, kırmızı renkli, dikenli pullarla örtülü, top gibi yuvarlaklaşabilen, dişleri olmayan bir takım.
 2. (en)Scaly anteaters.
 3. (fr)Édentés pholidotes
 4. (la)Pholidota

sazan

 1. Sazangillerden, Avrupa, Asya ve Amerika'nın tatlı sularında yaşayan, sırt yüzgeci uzun, eti beğenilen kılçıklı bir balık (Cyprinus carpio).
 2. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının,sazangiller (Cyprinidae) familyasından, biçim ve renkleri yaşadığı ortama göre değişen, eti çok lezzetli, Asya, Avrupa ve Amerika'da yaşayan bir tür.
 3. göllerde ve sazlık yerlerde yaşayan bir tatlısu balığı
 4. Kemikli balıklardan, sazangiller (Cyprinidae) familyasından, biçim ve renkleri yaşadığı ortama göre değişen, eti çok lezzetli, pul örtüsü yönünden birçok varyetelere ayrılan bir tür, pullu sazan, aynalı sazan, dizi sazan, çıplak sazan.
 5. (en)Carp.
 6. (fr)Carpe
 7. (la)Cyprinus carpio

Türetilmiş Kelimeler (bis)

pullu sürüngenlerpullu hayvanlarpullu kabukpullu kuyruklu sincapgillerpullu memeligillerpullu ötleğenpullupullu zarfpullualpulluburmapullpull (something) offpull a boatpull a bonerpull a facesazansazan balığı ağzı biçimindeki dişlersazan cyprinus carpiosazan havyarısazangillersazanlamasazanlamaksazanlamamakSazanların ilkbahar viremisisazanlık etmeksazaksazsaz ardıcısaz benizlisaz bülbülüsaz çadir
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın