pullu sürüngenler ne demek?

 1. Sürüngenler (Reptilia) sınıfından, derilerinin üzerinde keratinleşmiş pul ya da örtüler bulunan, diapsit tip kafatasları olan, bir çift kopulasyon organları bulunan, kloak açıklıkları enine şekilli, karada ve suda yaşayan hayvanları içine alan kertenkeleler (Lacertilia, Sauna) ve yılanlar (Ophidia, Serpentes) olmak üzere iki alt takımı olan bir takım.
 2. (en)Lizards and snake.
 3. (fr)Squamates
 4. (la)Squamata, squamatus: pullu

pullu

 1. Üzerine pul yapıştırılmış ya da pulla işlenmiş
 2. Pulu olan.
 3. Pul ve ya kabuklarla kaplı
 4. Pulla işlenmiş, pulla süslenmiş.
 5. Mec. Süslü, bezenmiş.
 6. (en)Stamped.
 7. (en)Bearing a stamp.
 8. (en)Scaly.
 9. (en)Squamous.
 10. (en)Spangled.

pullu hayvanlar

 1. Memeliler (Mammalia) sınıfının, etenliler (Placentalia) alt sınıfından, vücutları büyük ve yassı, kahverengi, kırmızı renkli, dikenli pullarla örtülü, top gibi yuvarlaklaşabilen, dişleri olmayan bir takım.
 2. (en)Scaly anteaters.
 3. (fr)Édentés pholidotes
 4. (la)Pholidota

sürüngenler

 1. Omurgalıların, suda ve karada yaşayabilen yılan, kertenkele, kaplumbağa, timsah gibi yerde sürünerek veya yürüyerek ilerleyen sınıfı.
 2. Omurgalı hayvanlardan, kaplumbağalar, kertenkeleler, timsahlar ve yılanların dahil olduğu, vücutları pullarla ya da kemik plâklarla örtülü olan, soğukkanlı, suda ya da karada yaşayan, çoğunlukla yumurtlayan bazı türleri ovovivipar olan bir sınıf.
 3. (en)Reptiles.
 4. (fr)Reptiles
 5. (la)Reptilia, repere: sürünmek

Türetilmiş Kelimeler (bis)

pullupullu hayvanlarpullu kabukpullu kuyruklu sincapgillerpullu memeligillerpullu ötleğenpullu sazanpullu zarfpullualpulluburmapullpull (something) offpull a boatpull a bonerpull a facesürüngenlersürüngenler bilimisürüngenler ilmisürüngenlerle ilgilisürüngenleşmeksürüngensürüngen asmasürüngen bilimisürüngenbilimsürüngenbilimci
Yorumunuzu ve bilginizi paylaşın